Další brněnská vila je konečně otevřená.

Další brněnská vila je konečně otevřená. Zdroj: Profimedia

Arnolodva vila stojí za návštěvu.
Interiér Arnoldovy vily.
Kouzelné interiéry.
4
Fotogalerie

Arnoldova vila zve k odpočinku i cestování časem. Projít si můžete i zahradu

Už ve čtvrtek 16. května se uskuteční slavnostní otevření zahrady brněnské Arnoldovy vily. Pokud máte rádi atmosféru první republiky, měli byste toto místo držet v paměti. Vila v těsném sousedství svých známějších sester, vily Tugendhat a Löw-Beer, má totiž rozhodně co nabídnout. Třeba vyhlídkovou věž, cestu časem nebo právě zahradu.

Zahrady černopolních vil byly kdysi jedním sadem a plynule navazovaly na prostor vil Low Beer, Arnoldovy a Tugendhat. Ale také třeba Kaiserovy vily jižněji a Giskrovy vily severněji od otevíraného prostoru. 

Park Cecilie a Cornela Hože

Ve čtvrtek 16. května bude slavnostně otevřena zahrada Arnoldovy vily. Těšit se můžete na kapelu Zpěvuchtivé dámy, dobové kostýmy i automobil. Připravte se na nostalgickou atmosféru, kde se promísí elegance a šarm dobové éry. Zahrada bude tento den slavnostně přejmenována na Park Cecilie a Cornela Hože na počest rodiny Hože, která zde žila v letech 1909-1939. V 15:00 zde proběhne komentovaná prohlídka zahrady s autorem zahrady, docentem Přemyslem Krejčiříkem, který vyzdvihne zajímavosti spojené s architekturou a historií této unikátní zahrady.

Arnolodva vila stojí za návštěvu.Arnolodva vila stojí za návštěvu.|Profimedia

Zahrady černopolních vil

V rámci projektu Open House Brno si již o dva dny později, v sobotu 18. května, můžete užít neopakovatelnou atmosféru zahrady za soumraku. Přestože jsou parcely již léta ploty oddělené, soumrak bariéry vytěsní a vrátí vás o sto let zpátky do volného sadu. Návštěvníci tak budou moci zažít jedinečné prostředí, které inspirovalo architekta Miese van der Rohe k neopakovatelnému dílu.

Kouzelné interiéry.Kouzelné interiéry.|Profimedia

Secesní kráska

Secesní Arnoldova vila v Černých Polích u parku Lužánky v Brně pochází z roku 1862. Manželé Arnoldovi ji vlastnili 21 let. Její otevření je pochopitelně velkým lákadlem. Současná expozice je rozmístěna v domě v rámci pater a je složená ze tří částí. Návštěvníci se mohou těšit jak na historii a urbanistický vývoj místa, příběh stavitele i poutavou cestu časem.