Těžko říct, jestli budete víc milovat usínání nebo probuzení.

Těžko říct, jestli budete víc milovat usínání nebo probuzení. Zdroj: picolturagoccedoro.it

Včelí Wellness si zamilujete.
Jaké by to bylo, usínat poblíž úlu?
Když se sen o dovolené stává realitou.
Na hradě si odpočinete přímo královsky.
5
Fotogalerie

Spánková turistika a "nicnedělání"? Nový hit ve světě cestování

Možná jste o ní kdysi snili, nebo si ji představovali. Teď už se za svou vysněnou dovolenou ale stydět nemusíte. Naopak. Spánková turistika je jedním z trendů, které jsou na vzestupu. Jejím hlavním cílem je dobít baterky, odpočinout si a zbavit se stresu. 

Pokud si potřebujete upravit spánkový cyklus, harmonizovat svoje duševní zdraví a načerpat sílu, možná vám přijde vhod pár tipů na odpočinek v krásné přírodě, v tiché vesnici nebo u nekonečně modrých jezer.

Nechte se inspirovat Italy, kteří mají s praxí "far niente"  mnoho zkušeností.  Spánková turistika v italském Trentinu už nikoho nepřekvapí. 

Noc na hradě

Strašidel ani duchů se tu bát nemusíte. Klidná atmosféra, která obklopuje hrad Pergine, vám dopřeje tichý regenerační odpočinek, a to i díky blízkosti jezera Caldonazzo, kde se můžete procházet a jezdit na kole, beze spěchu, pomalým tempem vlastního dechu.

Na hradě si odpočinete přímo královsky.Na hradě si odpočinete přímo královsky.|castelpergine.it

Včelí wellness

Už jen při představě neustálého a vzdáleného bzučení včel pocítíte uvolnění a ospalost. Když se bzukot stane realitou a propojí se s blahodárnou vůní rozkvetlé louky, relaxace se stane skutečností.

„Beewellness“ je neobvyklý a jedinečný wellness zážitek, který v sobě spojuje jednoduché přírodní aspekty, jako je bzukot včel, horský vzduch, rozkvetlá louka a dřevěný srub. Rodinný podnik Gocce d ´Oro, nabízí „více smyslovou cestu do světa včel“.

Jaké by to bylo, usínat poblíž úlu?Jaké by to bylo, usínat poblíž úlu?|www.apicolturagoccedoro.it

Od doby, kdy pradědeček Peter začal v roce 1850 chovat včely, se jim rodina Andreatti doslova oddala. Dnes se starají o 250 včelstev a pěstují také řadu aromatických rostlin a bylin, což jim umožňuje vyrábět mýdla, pleťové vody, svíčky, čaje a sladkosti z medu, včelího vosku a přírodních ingrediencí, jako je heřmánek, měsíček, echinacea a tymián. Skutečným lákadlem je však jejich včelí wellness procedura, která se odehrává v malebné chaloupce vzdálené deset minut chůze od Gocce d ´Oro .

Borovicové sny

Blahodárné účinky borovicových esencí jsou známé tím, že uklidňují tělo i mysl a jsou vynikajícím spojencem pro meditaci a zdravý odpočinek. V Trentinu je mnoho tradičních „stube“, tedy staromódních obývacích pokojů, postavených z tohoto dřeva, které dokáže zútulnit každé prostředí. Některá ubytovací zařízení se však rozhodla použít borovici i pro své ložnice, aby maximalizovala vliv blahodárných vlastností rostliny pro úplný relaxační a regenerační zážitek. 

Když se sen o dovolené stává realitou.Když se sen o dovolené stává realitou.|www.fiores.it

Klid na stromě

 Nevšední a fascinující zážitek, v tichu, které uprostřed přírody nikdy není absolutní.  Navštivte Agriturismo Fiores v Dolomitech Fassa, zaoslouchejte se do vody tekoucí v rozkvetlém údolí, ševelících stromů a zpěvu ptáků. Procházka podél starých zavlažovacích kanálů, při níž cítíte v kroku ozvěnu dávného proudění vody, je příjemným způsobem, jak pomalu probudit tělo.

Včelí Wellness si zamilujete.Včelí Wellness si zamilujete.|www.apicolturagoccedoro.it