Novinky z Decathlonu.

Novinky z Decathlonu. Zdroj: Archiv Veroniky Kratochvílové

Vývojové centrum Decathlonu.
V Chamonix jsme se mohli seznámit s novinkami.
Decathlon rozděluje produkty do třech rozdílných řad, a to s označením 100, 500 a 900 podle úrovně a očekávání zákazníka. Nejvyšší řadu ocení i profesionální sportovci
Výhled na Mont Blanc.
Nejen design, ale i udržitelnost a opravitelnost produktů.
7
Fotogalerie

Udržitelně i stylově: letní outdoorová výbava se nesmí podcenit

Pokud už také ladíte letní cestovatelský itinerář, možná byste měli zkontrolovat nejen stav svého konta, ale i vybavení. A není řeč jen o botách a pláštěnce. Co takhle stan postavený za pár vteřin, přehledný batoh pro zkušené backpackery nebo glampingové vychytávky?

Zorientovat se na trhu, který je outdoorovými produkty doslova přesycený, není jednoduché. A tak není od věci, podívat se na některé z nich detailně a zblízka. Naše redakce měla příležitost nahlédnout do Mountain Store v Chamonix, který patří pod sportovní řetězec Decathlon. A seznámení to bylo rozhodně příjemné.

Mountain Store v Chamonix.Mountain Store v Chamonix.|Archiv Veroniky Kratochvílové

Dostupně a ekologicky

Lyžařské středisko Chamonix, nad kterým se zvedá celý masiv Mont Blancu, vyhledávají sportovci a horolezci z celého světa. Příznivci alpinismu si ho také spojují s Mountain Store, tedy vývojovým centrem Decathlonu, který se tu rozkládá na ploše neuvěřitelných 3 000 m2.

Značka, která vešla ve známost nejen kvalitou, ale hlavně příznivou cenou, se snaží myslet také na svou ekologickou stopu, a tak už pár let sleduje pevně vytyčený cíl, a to snížit objem vyprodukovaného CO 2 o 20 procent.

Kromě recyklovaných materiálů, unikátní metody barvení a půjčování klade důraz také na opravitelnost svých produktů. A tak jsme si mohli prohlédnout bundy, kterým snadno vyměníte zip, batohy s náhradními díly i stylovou bílou kolekci, kterou designujete vlastními zážitky.

Vývojové centrum Decathlonu.Vývojové centrum Decathlonu.|Archiv Veroniky Kratochvílové

Pro dobrodruhy i hédonisty

Ať už se v létě chystáte kempovat, bivakovat, trekovat v horách nebo šplhat po skalách, značky Quechua nebo Forclaz byste neměli pouštět ze zřetele. A to bez ohledu na to, jestli jste jen sezónní výletníci nebo profesionálové. Samorozkládací stan oceníte třeba na hudebním festivalu nebo na vodě. Samonosná konstrukce s tlačítkem vás dostane pod střechu dřív, než řeknete pumpička. Naopak rodiny s dětmi si prázdniny mohou okořenit střešními autostany.

O tom, že kempování nemusí být spojováno jen s nepohodlím, tenkou karimatkou, komáry a lančmítem, se dávno přesvědčili příznivci stále populárnějšího glampingu.

Výhled na Mont Blanc.Výhled na Mont Blanc.|Archiv Veroniky Kratochvílové

Nafukovací stan se třemi ložnicemi, pohodlné postele, skladný nábytek i kempingové svítilny vám budou věrnými společníky na cestách za luxusním kempováním. Kempingová dobíjecí girlanda navodí atmosféru úplně kdekoliv.

Byznysem i na stopa

Sbalit svůj život do batohu je občas snem každého z nás. A pokud vás nebaví hledat ponožky v ešusu nebo zubní kartáček ve spacáku, možná vám přijde vhod turistický batoh s organizérem. Věci do něj totiž můžete skládat jako do kufru, a přitom svůj majetek pohodlně nahodit na záda.