Španělské město Reus

Španělské město Reus Zdroj: Profimedia.cz

Španělské město Reus
Gaudí Centre
Gaudí Centre
Gaudího rodný dům
Gaudího rodný dům
6
Fotogalerie

Poznejte fascinujícího architekta Gaudího a navštivte jeho rodné město Reus na jihu Katalánska

V Reusu, rodném městě Antonia Gaudího, je hned několik míst, která jsou spojena s tímto světoznámým katalánským architektem: rodný dům, kostel, kde byl pokřtěn, škola, kde studoval, ač nebyl zrovna příkladným žákem.

Ve městě prošpikovaném secesními domy objevíte i sochu Gaudího jako chlapce, ale nenajdete jedinou stavbu, pod jejímž projektem by byl podepsán. Přesto by obdivovatelé jeho umění měli začít právě zde.

V Gaudí Centre, moderní třípatrové budově, se totiž návštěvník ocitne ve fascinujícím Gaudího světě, do něhož je vtažen prostřednictvím audiovizuálních montáží, interaktivních expozic, maket, dokumentů i osobních věcí. Najednou pochopí, jak dalece ovlivnila příroda a prostředí, v němž vyrůstal, tvorbu geniálního architekta, jeho umělecké postupy i způsob uvažování. Všechno si tu můžete ohmatat a vyzkoušet a najednou je zcela jasné mnohé, co se vám zdálo nepochopitelné, když jste si třeba prohlíželi jeho stavby v Barceloně. To všechno je více než dostatečný důvod k návštěvě Reusu vzdáleného pouhých 100 km od Barcelony.