LaZ

LaZ Zdroj: Lidé a Země

Skotsko
Jan Sirotek
Indonésie
Burundi
Argentina
6
Fotogalerie

Mystické Skotsko i zapomenuté Burundi. Červnové číslo LaZ se speciální přílohou je tu!

Červnové číslo je bohatší než obvykle. Tedy minimálně o přílohu s přiléhavým názvem Objevujte Polsko, kterou jsme pro vás připravili jako malý bonus před létem.  Začíst se tak budete moci do poutavých reportáží nebo využít některý z našich cestovatelských tipů.

Ústředním tématem červnového čísla LaZ se stalo Skotsko. Martin Hájek vám představí nenápadně nápadné Orkneje. Tvoří je 70 roztroušených kousků pevniny, z nichž pouze 20 je obydlených. Letní měsíce jsou nejlepším obdobím k jejich návštěvě.

SkotskoSkotsko|Lidé a Země

Tomáš Kubeš vás bude lákat na neméně opuštěné Shetlandy. Mimo hlavní město Lerwick se tu prý dají turisté spočítat na prstech jedné ruky. A to je pro rádoby osamělé dobrodruhy víc než lákavé.

Honza Čermák rozhodně doporučuje návštěvu Isle of Sky. Největší ostrov Vnitřních Hebrid je podle něj sám o sobě úchvatný, ale bonusem je, že se k němu jede přes neméně nádherné Glen Coe.

Irena a Jiří Páleníčkovi si na mušku vzali indonéskou Nusa Penidu. Její proměny mohou srovnávat se svou první návštěvou v roce 1998.

IndonésieIndonésie|Lidé a Země

Linda Piknerová vás vezme do Burundi, které popisuje jako pravou a zapomenutou Afriku.

S Páleníčkovými se vydáme také do Norska. Tentokrát stylově, za rybami.

Kristýna Baloghová vás v poutavé reportáži vezme do Argentiny, konkrétně do odlehlých patagonských vesnic, které leží v místech neustálého chladu a jsou od sebe vzdálené desítky kilometrů.

O tom, proč se v červenci máte vydat do Polska, se dočtete i v naší samostatné příloze Objevujte Polsko, kterou pro vás sepsala Veronika Kratochvílová.

Honza Čermák vyzpovídal speleologa Jana Sirotka a vy se dozvíte, proč jsou čeští jeskyňáři ve světě tolik respektovaní.

Jan SirotekJan Sirotek|Lidé a Země

Chybět nebude ani ochutnávka Magdalény Rojo. Tentokrát se s jejími chuťovými pohárky vypravíte do Guatemaly.

A abychom nezapomněli na rodnou hroudu, Bronislav Jaroš se zasnil v okolí Řípu.