Lidé a Země

Lidé a Země Zdroj: Lidé a Země

Apulie
Český ráj
Iran
Sahara
Venezuela
6
Fotogalerie

Italská dolce vita, konzervativní Qom, rozporuplná Venezuela i ráj českých filmařů: květnové číslo LaZ právě vychází!

Pokud nevíte, kam nasměrovat své další cestovatelské kroky, máme pro vás novou dávku inspirace. Květnové číslo, které už voní letním dobrodružstvím, je ode dneška na stáncích. Ztratit se můžete v uličkách Apulie a starobylé Matery, možná dáte šanci Íránu a konzervativnímu Qomu, třeba vás nadchne Venezuela nebo vás inspiruje nevšední povolání záchranáře na cestách.

Prostota a jednoduchost Apulie okouzlí i náročné a zkušené cestovatele. Ivana Grešlíková o ní s láskou píše jako o jednom z míst, která ji rozplakala. A vrací se sem pravidelně..

Béla En vzdal hold prabábě italských měst, Mateře. Její historie a romantika jsou uhrančivé. Labyrint okouzlujících uliček a nekonečných schodišť je nezapomenutelný.

ApulieApulie|Lidé a Země

Reportáže a příběhy

Osmé nejlidnatější město Íránu zdánlivě leží příhodně na klasické turistické trase napříč bývalou Persií. Přesto se mu turisté obvykle vyhýbají a mezi samotnými Íránci snad není místa, které by je názorově více rozdělovalo. Jak to tedy vypadá v ulicích milionového Qomu, náboženského centra íránské teokracie? To se dozvíte v reportáži Michala Mušky.

O tom, jestli je Venezuela ráj, nebo peklo, se dozvíte od Jana Rendla. Vystoupit z letadla na letišti v Caracasu je podle jeho slov jako návrat v čase o čtyřicet let zpět.

VenezuelaVenezuela|Lidé a Země

Na vlastní kůži

Veronika Kratochvílová vyzdvihla osm nejzajímavějších míst Lipska. Zatímco Berlín nebo Drážďany jsou dobře známé, největší město Saska zůstává stále v jejich stínu. Sice neprávem a určitě ne na dlouho, ale tím lépe pro nás. Z dobře ukrytých pokladů má totiž objevitel tu největší radost. Tahle místa jsou toho důkazem.

Jakub Hloušek vás vezme na spanilou májovou jízdu přes Moravská pole.

S Lenkou Hrabovou se můžete vypravit za mystickým zážitkem až na nekonečné saharské pláně. Zažila totiž oslavy v náboženském centru v senegalském městě Touba.

SaharaSahara|Lidé a Země

Život na cestách

Honza Čermák tentokrát vyzpovídal záchranáře na cestách. O tom, jak propojuje své dvě vášně, se Marek Balicki rozpovídal v rubrice Portrét.

O tom, že čínská kuchyně je velmi rozmanitá, a pokud nebudete chtít, nemusíte skoro vůbec jíst rýži, pojednává článek Veroniky Bučíkové. Co všechno si můžete dát během běžného dne v Čcheng-tu, hlavním městě jihozápadní provincie S’-čchuan?

Příjemnou procházku bez davů turistů si užijete v Českém ráji. Honza Čermák vás vezme do krajiny, která se často objevuje v českých filmech.

Český rájČeský ráj|Lidé a Země

Jak se žije na ostrově svobody, tedy na Kubě, popisuje Roman Nemec. A Olga Nezmeškalová sdílí dojmy z pobytu ve Venezuele.

A rubrika Úlet tentokrát patří emancipovaným vesnicím ve vysokohorské oblasti Gorna Reka pod Velkým Korábem.