Tihany je malou, klidnou a zároveň turisty s oblibou navštěvovanou oázou.

Tihany je malou, klidnou a zároveň turisty s oblibou navštěvovanou oázou. Zdroj: HTA

V současném klášteře je možné navštívit Muzeum opatství.
Benediktinské opatství je chloubou města.
Nekonečné levandulové pláně.
Věhlasný dům papriky.
5
Fotogalerie

Tihany: levandulová oáza nad vodou Balatonu

Výrazné pruhy fialové barvy, intenzivní omamná vůně a pohádková atmosféra. Tak od června láká své návštěvníky Tihany, pohádkové místo na břehu Balatonu. Ať už toužíte po odpočinku, náruči přírody nebo nezapomenutelných fotografiích u malebného benediktinského opatství, "maďarská Provence" je vždycky dobrý nápad.

Klenot Balatonu, který rok od roku okouzluje stále více turistů svými přírodními krásami a architektonickými skvosty, hostí od 21. do 30. června Levandulový festival. Tato voňavá rostlina je nespornou hvězdou prvního letního týdne, kdy se návštěvníci mohou zúčastnit sběru levandule, tematických akcí, výstav a prohlídek s průvodcem. Součástí programu je také sledování procesu destilace, získávání znalostí potřebných k pěstování levandule a objevování široké škály produktů vyráběných z této fialové květiny.

V současném klášteře je možné navštívit Muzeum opatství.V současném klášteře je možné navštívit Muzeum opatství.|HTA

Levandulová terapie

Levandulové oleje a čaje se nejčastěji používají pro zlepšení fyzické a duševní pohody, snížení stresu nebo podporu klidného spánku. Pokud jde o péči o pleť, oblíbená jsou zejména mýdla díky svým zklidňujícím účinkům, ale i další kosmetické výrobky, jako jsou pleťová mléka, krémy na obličej nebo šampony. Levandulové pochoutky najdete také v mnoha kulinářských nabídkách města, například v benediktinském opatství, které tuto rostlinu před staletími pěstovalo jako první. Návštěvníci zde mohou ochutnat například levandulovou kávu a cappuccino, koláče, levandulové limonády a šumivé koktejly.

Nekonečné levandulové pláně.Nekonečné levandulové pláně.|HTA

Oáza klidu

Tihany se svým nadčasovým půvabem a květinovým kouzlem je povinnou destinací pro každého, kdo chce poznat krásy a kulturu Maďarska. Toto malebné město na Balatonu s levandulovými poli přecházejícími ve fialové moře nabízí jedinečný zážitek, který zůstane v paměti každého, kdo má tu čest Tihany prozkoumat.

Benediktinské opatství je chloubou města.Benediktinské opatství je chloubou města.|HTA

Maďarsko v kostce

A pro ty, kteří se chtějí o této oblasti dozvědět více, jsou v regionu připraveny další jedinečné atrakce, například Dům papriky, kde se můžete seznámit s tradicí zpracování tohoto koření, dále Dům levandule, který najdete v návštěvnickém centru, "Cesta voňavým časem" - interaktivní a bezplatná prohlídka v Domě parfémů, dále pak Dům porcelánových panenek, stejně jako četné turistické trasy a projížďka trajektem po Balatonu.

Věhlasný dům papriky.Věhlasný dům papriky.|HTA