Saudská Arábie

Saudská Arábie Zdroj: Saudi Tourism Authority

Saudská Arábie
Saudská Arábie
Saudská Arábie
4
Fotogalerie

Kouzelné léto v zelených horách jižních regionů Saúdské Arábie

Možná byste to nečekali, ale také Saúdská Arábie nabízí mnoho nečekaných zážitků i během letních měsíců.  Díky jedinečné kombinace dobrodružství, kultury a relaxace je skvělou příležitostí i pro ty nejnáročnější cestovatele. Od pěší turistiky v horách Aseer až po vůni zralých růží v Taifu. 

Pohoří Aseer na pobřeží Rudého moře v pohoří Sarawat nabízí úchvatné výhledy a mnoho trekových příležitostí. Nejdelší pohoří Saúdské Arábie je známé pro svou svěží teplotu, která se v létě pohybuje okolo 24 °C. Návštěvníci mohou prozkoumat turistické stezky vinoucí se bujnými lesy a okouzlujícími údolími nebo si užít dechberoucí panoramatické výhledy ze slavné lanovky Al Soudah.

Saudská ArábieSaudská Arábie|Saudi Tourism Authority

Adrenalin i historie

Pokud toužíte po troše adrenalinu, určitě vsaďte na paraglide. Profesionální piloti vás budou doprovázet na tandemovém letu, takže si budete moci užívat horská panoramata. Aseer je naopak oblastí starověké kmenové kultury, zejména v historické vesnici Rijal Almaa, která je nyní dědictvím UNESCO. Do itineráře si zapište, že v září se ru koná Květinový festival, který představuje kulturu domorodého kmene Aseri, včetně mužů nosících květinové korunky jako pokrývku hlavy. 

Saudská ArábieSaudská Arábie|Saudi Tourism Authority

Starobylé vesnice a tradice

Provincie Al Baha na jihu Saúdské Arábie se vyznačuje podmanivou přírodou. Můžete se tu kochat její podmanivou krásou a užívat si kouzla Raghadanského lesa plného květin a vrcholků zelených hor v mlžném oparu.

Thee Ain, která z dálky vypadá jako starobylý hrad, je považována za jednu z nejvýznamnějších starobylých vesnic na Arabském poloostrově. Lákavá je také majestátní hora Shada, kde se můžete pokochat úchvatnou krajinou. Stejně tak v okolí Al Baha, kde se v letních měsících teplota pohybuje kolem příjemných dvaceti stupňů. 

Saudská ArábieSaudská Arábie|Saudi Tourism Authority

Vůně růží

Oblast Taif se vyznačuje celoročně poměrně chladným a oblačným počasím, které během letního parna přijde vhod. Nachází se na východních svazích pohoří Sarawat a asi 1 700 m nad mořem. Pěstuje se zde hlavně víno granátová jablka, a také růže, jejichž omamnou vůni můžete cítit na více než sedmi stech farmách. Tato oblast je navíc málo prozkoumaná a málo turisticky exponovaná.  Návštěva v továrně Al Qahdi,která víc než 120 let proměňuje okvětní lístky růží v parfémy,  růžovou vodu a další produkty, je jen dalším z lákadel, proč toto město mezi horami navštívit.