Vydejte se na cesty vašich snů.

Vydejte se na cesty vašich snů. Zdroj: Shutterstock

Takhle může vypadat nomádský život.
Glamping bez půvabného světla není glampingem.
Tohle je teprv dobrodružství.
Jaké si to uděláš, takové to budeš mít.
5
Fotogalerie

7 nezbytných „zbytečností“, které vám zpříjemní léto

Jako zkušení cestovatelé se nejspíš dokážete skvěle sbalit na víkend i na několikatýdenní expedici. Období prázdnin a dovolených ale nemusí být jen ve znamení vystupování ze své komfortní zóny. Naopak, čas od času je docela příjemné, se komfortu příliš nevzdalovat. Máme pro vás pár vychytávek, díky kterým budou vaše letní zážitky ještě krásnější.

Ave Hamaka

Je jedno, jestli jste příznivci spaní v přírodě nebo milovníci stavu bez tíže. Pohodlí houpací sítě si totiž můžete dopřát téměř všude. Pokud zrovna nebude poblíž kůl ani strom k uvázání, můžete si ji pořídit rovnou s nosnou konstrukcí. Hamaka je naše letní must have. Na houpavého letního šlofíčka uslyší totiž  i vaše rozdivočelé děti. Vyzkoušejte jednoduchou hamaku z řady Quechua od Decathlonu. Hodí se do kempu i volné přírody. A siesta může začít!

Takhle může vypadat nomádský život.Takhle může vypadat nomádský život.|Shutterstock

Chladicí box

Nemusíte s sebou vláčet miniledničku, abyste si užili orosenou sklenku. Stačí skladný chladicí box, do kterého se vám vejdou dvě lahve něčeho lepšího a ovoce navíc.

Svítilna

Na čelovky rozhodně nedáme dopustit, ale taková svítilna, u které si večer bez problémů zahrajete i Prší i v dešti, má něco do sebe. Nehledě na atmosféru! Vyzkoušeli jsme dobíjecí svítilnu od Decathlonu, kterou jednoduše zavěsíte, kam bude zrovna potřeba.

Glamping bez půvabného světla není glampingem.Glamping bez půvabného světla není glampingem.|Shutterstock

Postel do stanu

Pro ty, kteří se na zemi naleželi už dost a o příliš blízký kontakt už nestojí, je tu kempingové lehátko. Je praktické, skládací a nízké. Ještě náročnější spáči, kteří se chtějí vyspat jako ve vlastní posteli, vezmou za vděk nafukovacím roštem. A ze stanu už je nic nedostane!

Pohoda u vody

Jaké by to bylo léto bez kempinkového sedátka? V polohovatelném křesle si užijete podvečerní výhledy do dálky i sobotní oběd v kempu.

Offline navigace

Kdy jste naposled šli po paměti, s mapou nebo podle vlastního orientačního smyslu? V době, kdy všichni chceme být chvíli offline, potrénovat mindfulness dovednosti a vrátit se k přírodě, se nám buzola může hodit. Vyběhněte do volné přírody a nechte se vést.

Tohle je teprv dobrodružství.Tohle je teprv dobrodružství.|Shutterstock

Do sucha

Ručník z mikrovlákna pro vás asi nebude žádnou novinkou. Rychle schne a je skladný, Pokud má ještě velikost, do které se budete chtít po chladné koupeli zachumlat a design, za který se nebudete stydět ani na veřejné plovárně, je vyhráno.