Květnové Diáky

Květnové Diáky Zdroj: Diáky

Arthur F. Sniegon
Arthur F. Sniegon
Arthur F. Sniegon
Jeden den na Haiti
Jeden den na Haiti
7
Fotogalerie

Kongo očima Arthura F. Sniegona a dokument Víta Kanyzy z Haiti: nabitý večer květnových Diáků

Další večer v rámci cyklu cestovatelských přednášek Diáky se ponese v duchu Čechů, kteří ve světě mění životy lidí i zvířat.

V úterý 28. května nabídne od 18 hodinArthur F. Sniegon vhled do své práce, při níž spolu s kolegy střeží životy nejen slonů pralesních, ale i dalších zvířat, jako jsou šimpanzi nebo gorily. To vše prostřednictvím dobrovolnické organizace Save-Elephants, kterou v Kongu před jedenácti lety Arthur založil s cílem postavit se pytlákům a rozkrývat černý obchod se slonovinou.

Arthur F. SniegonArthur F. Sniegon|Arthur F. Sniegon

Ve 20.30 pak začne promítání dokumentu Víta KanyzyJeden den na Haiti, který zachycuje běžný život v jedné z nejchudších zemí světa. Dává nahlédnout do boje místních s obtížnými životními podmínkami a ukazuje, jak Haiťanům pomáhají a mohou pomáhat i Češi. Film je čerstvým vítězem v kategorii Grand Prix: Best Feature Documentary na Prague International Film Awards. Po jeho promítání bude následovat debata s režisérem a dalšími hosty.

Jeden den na HaitiJeden den na Haiti|Vít Kanyza

Vstupenky můžete pořídit na každou část programu zvlášť (190 Kč) i na celý večer za zvýhodněnou cenu (290 Kč), a to na webu kina Bio Oko, kde se akce již tradičně koná.