Fotoreportáž Martina Vaňka: Cesta po Transsibiřské magistrále aneb Vlakem po velké Rusi

7/9
Přehled fotografií
Zavřít
  • Fotoreportáž Martina Vaňka: Cesta po Transsibiřské magistrále aneb Vlakem po velké Rusi
    Fotoreportáž Martina Vaňka: Cesta po Transsibiřské magistrále aneb Vlakem po velké Rusi| Zdroj: Martin Vaněk
  • Ostankinská televizní věž. Z nejvyšší volně stojící budovy v Evropě lze za slunečných a jasných dní dohlédnout až do vzdálenosti 60 km. Tento jasný ale určitě nebyl.
    Ostankinská televizní věž. Z nejvyšší volně stojící budovy v Evropě lze za slunečných a jasných dní dohlédnout až do vzdálenosti 60 km. Tento jasný ale určitě nebyl.| Zdroj: Martin Vaněk
  • Většinou se snažím cestovatelským klišé úplně vyhýbat. Někdy to ale nejde. Chrám svatého Vasila Blaženého svými barvami a pohádkovostí vábí k jižní straně Rudého náměstí. Jedno z míst, které vypadá ve skutečnosti mnohem líp než na fotkách.
    Většinou se snažím cestovatelským klišé úplně vyhýbat. Někdy to ale nejde. Chrám svatého Vasila Blaženého svými barvami a pohádkovostí vábí k jižní straně Rudého náměstí. Jedno z míst, které vypadá ve skutečnosti mnohem líp než na fotkách.| Zdroj: Martin Vaněk
  • Věčný oheň. Výjev, který je možné spatřit ve většině větších měst bývalého Sovětského svazu: památník místním obětem Velké vlastenecké války, jak Rusové druhou světovou válku nazývají.
    Věčný oheň. Výjev, který je možné spatřit ve většině větších měst bývalého Sovětského svazu: památník místním obětem Velké vlastenecké války, jak Rusové druhou světovou válku nazývají.| Zdroj: Martin Vaněk
  • Každý rok zamrzá největší zásobárna pitné vody na světě: jezero Bajkal. Místo lodní nastává sezona silniční dopravy přes několikametrovou ledovou vrstvu, která zkracuje cestu ze severu na jih o stovky kilometrů.
    Každý rok zamrzá největší zásobárna pitné vody na světě: jezero Bajkal. Místo lodní nastává sezona silniční dopravy přes několikametrovou ledovou vrstvu, která zkracuje cestu ze severu na jih o stovky kilometrů.| Zdroj: Martin Vaněk
  • Ulan-Ude. Hlavní město Burjatské republiky na vás dýchne Asií. Na první pohled vypadá jako typické ruské město s kouřícími komíny v pozadí. Kulaté tváře s asijskými rysy Burjatů zabalené ve zvířecích kožešinách, místní kuchyně a buddhistické chrámy vás ale přesvědčí o opaku.
    Ulan-Ude. Hlavní město Burjatské republiky na vás dýchne Asií. Na první pohled vypadá jako typické ruské město s kouřícími komíny v pozadí. Kulaté tváře s asijskými rysy Burjatů zabalené ve zvířecích kožešinách, místní kuchyně a buddhistické chrámy vás ale přesvědčí o opaku.| Zdroj: Martin Vaněk
  • Zlatý most. Od Vladivostoku jsem očekával zaprášené provinční město, kde končí vlak. Rusové naopak do města masivně investují, protože si všímají pomalého přesunu centra světové ekonomiky a moci ze severního Atlantiku do Pacifiku a chtějí mít také své želízko v pomalu zažehávajícím se ohni.
    Zlatý most. Od Vladivostoku jsem očekával zaprášené provinční město, kde končí vlak. Rusové naopak do města masivně investují, protože si všímají pomalého přesunu centra světové ekonomiky a moci ze severního Atlantiku do Pacifiku a chtějí mít také své želízko v pomalu zažehávajícím se ohni.| Zdroj: Martin Vaněk
  • Rudé náměstí s vánoční výzdobou. Když jsem odjížděl do Ruska, máma se mě ptala, jestli ještě existuje obchodní dům GUM. Ano, mami, existuje. A ve větší slávě než kdy předtím. (V pozadí za kolotočem, ověšený tisíci vánočních světel.)
    Rudé náměstí s vánoční výzdobou. Když jsem odjížděl do Ruska, máma se mě ptala, jestli ještě existuje obchodní dům GUM. Ano, mami, existuje. A ve větší slávě než kdy předtím. (V pozadí za kolotočem, ověšený tisíci vánočních světel.)| Zdroj: Martin Vaněk
  • Centrum Borise Jelcina. V Jekatěrinburgu je architektonicky zajímavé interaktivní „muzeum“ prvního ruského prezidenta po pádu komunismu. Popisuje ruskou novodobou historii se zaměřením na pád komunismu a dobu nástupu kapitalismu až po Vladimíra Putina.
    Centrum Borise Jelcina. V Jekatěrinburgu je architektonicky zajímavé interaktivní „muzeum“ prvního ruského prezidenta po pádu komunismu. Popisuje ruskou novodobou historii se zaměřením na pád komunismu a dobu nástupu kapitalismu až po Vladimíra Putina.| Zdroj: Martin Vaněk
Fotoreportáž Martina Vaňka: Cesta po Transsibiřské magistrále aneb Vlakem po velké Rusi
Ostankinská televizní věž. Z nejvyšší volně stojící budovy v Evropě lze za slunečných a jasných dní dohlédnout až do vzdálenosti 60 km. Tento jasný ale určitě nebyl.
Většinou se snažím cestovatelským klišé úplně vyhýbat. Někdy to ale nejde. Chrám svatého Vasila Blaženého svými barvami a pohádkovostí vábí k jižní straně Rudého náměstí. Jedno z míst, které vypadá ve skutečnosti mnohem líp než na fotkách.
Věčný oheň. Výjev, který je možné spatřit ve většině větších měst bývalého Sovětského svazu: památník místním obětem Velké vlastenecké války, jak Rusové druhou světovou válku nazývají.
Každý rok zamrzá největší zásobárna pitné vody na světě: jezero Bajkal. Místo lodní nastává sezona silniční dopravy přes několikametrovou ledovou vrstvu, která zkracuje cestu ze severu na jih o stovky kilometrů.
Ulan-Ude. Hlavní město Burjatské republiky na vás dýchne Asií. Na první pohled vypadá jako typické ruské město s kouřícími komíny v pozadí. Kulaté tváře s asijskými rysy Burjatů zabalené ve zvířecích kožešinách, místní kuchyně a buddhistické chrámy vás ale přesvědčí o opaku.
Zlatý most. Od Vladivostoku jsem očekával zaprášené provinční město, kde končí vlak. Rusové naopak do města masivně investují, protože si všímají pomalého přesunu centra světové ekonomiky a moci ze severního Atlantiku do Pacifiku a chtějí mít také své želízko v pomalu zažehávajícím se ohni.
Rudé náměstí s vánoční výzdobou. Když jsem odjížděl do Ruska, máma se mě ptala, jestli ještě existuje obchodní dům GUM. Ano, mami, existuje. A ve větší slávě než kdy předtím. (V pozadí za kolotočem, ověšený tisíci vánočních světel.)
Centrum Borise Jelcina. V Jekatěrinburgu je architektonicky zajímavé interaktivní „muzeum“ prvního ruského prezidenta po pádu komunismu. Popisuje ruskou novodobou historii se zaměřením na pád komunismu a dobu nástupu kapitalismu až po Vladimíra Putina.