7 divů světa na vlastní oči

1/7
Zavřít
  • Skalní město Petra v Jordánsku, které je celé vytesáno z pískovce, bylo původně centrem království kočovných Nabatejců a vzniklo někdy mezi 3. st. př. n. l. a 1. st. n. l.
    Skalní město Petra v Jordánsku, které je celé vytesáno z pískovce, bylo původně centrem království kočovných Nabatejců a vzniklo někdy mezi 3. st. př. n. l. a 1. st. n. l.| Zdroj: profimedia.cz
  • Systém opevnění táhnoucí se napříč severní Čínou známý jako Velká čínská zeď měl za úkol chránit území před mongolskými nájezdy. Jde o nejdelší stavbu světa, která je navíc opravdu vidět z vesmíru.
    Systém opevnění táhnoucí se napříč severní Čínou známý jako Velká čínská zeď měl za úkol chránit území před mongolskými nájezdy. Jde o nejdelší stavbu světa, která je navíc opravdu vidět z vesmíru.| Zdroj: profimedia.cz
  • V centru Říma najdeme největší amfiteátr, který kdy byl v římské říši postaven – Koloseum. Na gladiátorské zápasy, k nimž se zejména využíval, se tu mohlo dívat až 50 000 diváků.
    V centru Říma najdeme největší amfiteátr, který kdy byl v římské říši postaven – Koloseum. Na gladiátorské zápasy, k nimž se zejména využíval, se tu mohlo dívat až 50 000 diváků.| Zdroj: profimedia.cz
  • Slavná pyramida mayského boha slunce a nebes Kukulkána je nejslavnější stavbou v Chichén Itzá na poloostrově Yucatán. Sochy hadů po stranách schodiště pyramidy při západu slunce během jarní a podzimní rovnodennosti vypadají, jako by se plazily.
    Slavná pyramida mayského boha slunce a nebes Kukulkána je nejslavnější stavbou v Chichén Itzá na poloostrově Yucatán. Sochy hadů po stranách schodiště pyramidy při západu slunce během jarní a podzimní rovnodennosti vypadají, jako by se plazily.| Zdroj: profimedia.cz
  • Machu Picchu jsou ruiny inckého města v peruánských Andách, které začali Inkové stavět zhruba v polovině 15. století. Předpokládá se, že jeho obyvatelé vymřeli na neštovice zhruba o sto let později, ještě před příchodem španělských kolonizátorů.
    Machu Picchu jsou ruiny inckého města v peruánských Andách, které začali Inkové stavět zhruba v polovině 15. století. Předpokládá se, že jeho obyvatelé vymřeli na neštovice zhruba o sto let později, ještě před příchodem španělských kolonizátorů.| Zdroj: profimedia.cz
  • Monumentální pomník z mramoru Tádž Mahal nechal v Ágře v roce 1630 vystavět indický císař Šáhdžahán na památku své ženy Mumtáz Mahal, která mu porodila osm synů a šest dcer.
    Monumentální pomník z mramoru Tádž Mahal nechal v Ágře v roce 1630 vystavět indický císař Šáhdžahán na památku své ženy Mumtáz Mahal, která mu porodila osm synů a šest dcer.| Zdroj: profimedia.cz
  • Kristus Rio de Janeiro
    Kristus Rio de Janeiro| Zdroj: profimedia.cz
Skalní město Petra v Jordánsku, které je celé vytesáno z pískovce, bylo původně centrem království kočovných Nabatejců a vzniklo někdy mezi 3. st. př. n. l. a 1. st. n. l.
Systém opevnění táhnoucí se napříč severní Čínou známý jako Velká čínská zeď měl za úkol chránit území před mongolskými nájezdy. Jde o nejdelší stavbu světa, která je navíc opravdu vidět z vesmíru.
V centru Říma najdeme největší amfiteátr, který kdy byl v římské říši postaven – Koloseum. Na gladiátorské zápasy, k nimž se zejména využíval, se tu mohlo dívat až 50 000 diváků.
Slavná pyramida mayského boha slunce a nebes Kukulkána je nejslavnější stavbou v Chichén Itzá na poloostrově Yucatán. Sochy hadů po stranách schodiště pyramidy při západu slunce během jarní a podzimní rovnodennosti vypadají, jako by se plazily.
Machu Picchu jsou ruiny inckého města v peruánských Andách, které začali Inkové stavět zhruba v polovině 15. století. Předpokládá se, že jeho obyvatelé vymřeli na neštovice zhruba o sto let později, ještě před příchodem španělských kolonizátorů.
Monumentální pomník z mramoru Tádž Mahal nechal v Ágře v roce 1630 vystavět indický císař Šáhdžahán na památku své ženy Mumtáz Mahal, která mu porodila osm synů a šest dcer.
Kristus Rio de Janeiro