Fotogalerie: 7 divů Česka podle Věry Sychrové a Ludmily Korešové

3/7
Přehled fotografií
Zavřít
  • BROUMOVSKO. Na Broumovsku nás nejvíc fascinovaly tajemné stolové hory. Plochá temena skal tady jsou pokrytá spletitými skalními labyrinty a pískovcovými věžemi, mezi kterými se někde až do léta drží chlad a sníh. Můžete tady klidně hodiny bloudit a pořád je co objevovat.
    BROUMOVSKO. Na Broumovsku nás nejvíc fascinovaly tajemné stolové hory. Plochá temena skal tady jsou pokrytá spletitými skalními labyrinty a pískovcovými věžemi, mezi kterými se někde až do léta drží chlad a sníh. Můžete tady klidně hodiny bloudit a pořád je co objevovat.| Zdroj: Ludmila Korešová
  • JESENÍKY. Podhůří Jeseníků je v létě kouzelné. V okolí Žulové a Vápenné jsme tu našly pár zatopených lomů, které přímo vybízejí ke koupání v parných dnech. Baví nás objevovat tahle opuštěná místa a prozkoumávat, který z lomů je nejlepší k osvěžení.
    JESENÍKY. Podhůří Jeseníků je v létě kouzelné. V okolí Žulové a Vápenné jsme tu našly pár zatopených lomů, které přímo vybízejí ke koupání v parných dnech. Baví nás objevovat tahle opuštěná místa a prozkoumávat, který z lomů je nejlepší k osvěžení.| Zdroj: Ludmila Korešová
  • PIVNICKÁ ROKLE. Trasa v kaňonu Pivnické rokle není nic pro turisty v žabkách. Musíte tu překonávat velké kluzké balvany a šplhat po improvizovaných žebřících z klád. My jsme tu zažily dobrodružství, když jsme přespávaly pod širákem na louce nad skalami a společnost nám dělaly desítky světlušek.
    PIVNICKÁ ROKLE. Trasa v kaňonu Pivnické rokle není nic pro turisty v žabkách. Musíte tu překonávat velké kluzké balvany a šplhat po improvizovaných žebřících z klád. My jsme tu zažily dobrodružství, když jsme přespávaly pod širákem na louce nad skalami a společnost nám dělaly desítky světlušek.| Zdroj: Ludmila Korešová
  • DĚČÍNSKO. Nedaleko Děčínského Sněžníku nás okouzlil hřbet Ostrovských skal. Jely jsme sem zrovna v době, kdy tu probíhal další ročník setkání dobrodruhů, kteří chodí po laně (slackline). Popruh mají napnutý mezi skalami, desítky metrů nad zemí. A my jen bez dechu pozorujeme, jak překonávají vzdálenost, která se zdá nekonečná. Balancují a pérují v kolenou s nataženýma rukama, vyrovnávají poryvy větru. Pro ty, kdo tohle dokáží, to musí být nesmírně osvobozující pocit.
    DĚČÍNSKO. Nedaleko Děčínského Sněžníku nás okouzlil hřbet Ostrovských skal. Jely jsme sem zrovna v době, kdy tu probíhal další ročník setkání dobrodruhů, kteří chodí po laně (slackline). Popruh mají napnutý mezi skalami, desítky metrů nad zemí. A my jen bez dechu pozorujeme, jak překonávají vzdálenost, která se zdá nekonečná. Balancují a pérují v kolenou s nataženýma rukama, vyrovnávají poryvy větru. Pro ty, kdo tohle dokáží, to musí být nesmírně osvobozující pocit.| Zdroj: Ludmila Korešová
  • DOLNÍ DUNAJOVICE. Jen malý kousek od vápencových bradel Pálavy najdete Dunajovické kopce s prosluněnými hřbety a vinicemi na úpatí. Objevily jsme tu krásné divoké místo, které už desítky let leží ladem. Pro přírodu je to skvělé. Vznikla tu step s křovinami, kde se daří suchomilným živočichům a rostlinám, včetně našich nejvzácnějších. A dařilo se tu i nám, když jsme si sedly na lavičku pod topolem, pily víno, měly krásný výhled na Pálavu a kolem nás létali dudci a vlhy.
    DOLNÍ DUNAJOVICE. Jen malý kousek od vápencových bradel Pálavy najdete Dunajovické kopce s prosluněnými hřbety a vinicemi na úpatí. Objevily jsme tu krásné divoké místo, které už desítky let leží ladem. Pro přírodu je to skvělé. Vznikla tu step s křovinami, kde se daří suchomilným živočichům a rostlinám, včetně našich nejvzácnějších. A dařilo se tu i nám, když jsme si sedly na lavičku pod topolem, pily víno, měly krásný výhled na Pálavu a kolem nás létali dudci a vlhy.| Zdroj: Ludmila Korešová
  • HUKVALDY. Při podzimním toulání krajinou v okolí Hukvald nás ve staré oboře překvapili stromoví velikáni. Kořeny stoletých buků tady nejsou pod zemí, ale plazí se po zemi jako tlustí hadi a odhalují, jak je kořenový systém spletitý a mocný. Tohle místo rozhodně stojí za návštěvu stejně jako Hukvaldská pekárna, kde dělají výtečné koláče.
    HUKVALDY. Při podzimním toulání krajinou v okolí Hukvald nás ve staré oboře překvapili stromoví velikáni. Kořeny stoletých buků tady nejsou pod zemí, ale plazí se po zemi jako tlustí hadi a odhalují, jak je kořenový systém spletitý a mocný. Tohle místo rozhodně stojí za návštěvu stejně jako Hukvaldská pekárna, kde dělají výtečné koláče.| Zdroj: Ludmila Korešová
  • SOOS. Vítejte ve světě bahenních sopek a vývěrů, kde je půda zbarvena do výrazných odstínů od žluté přes okrovou až po hnědou. Vzduch je prosycený těžkým zápachem síry, ze kterého se točí hlava. Soos zaměstná všechny smysly a není nic pro slabé povahy. Například u pramene Věra na nás čekala hladová letka komárů, která nás během pár sekund dohnala málem k šílenství.
    SOOS. Vítejte ve světě bahenních sopek a vývěrů, kde je půda zbarvena do výrazných odstínů od žluté přes okrovou až po hnědou. Vzduch je prosycený těžkým zápachem síry, ze kterého se točí hlava. Soos zaměstná všechny smysly a není nic pro slabé povahy. Například u pramene Věra na nás čekala hladová letka komárů, která nás během pár sekund dohnala málem k šílenství.| Zdroj: Ludmila Korešová
BROUMOVSKO. Na Broumovsku nás nejvíc fascinovaly tajemné stolové hory. Plochá temena skal tady jsou pokrytá spletitými skalními labyrinty a pískovcovými věžemi, mezi kterými se někde až do léta drží chlad a sníh. Můžete tady klidně hodiny bloudit a pořád je co objevovat.
JESENÍKY. Podhůří Jeseníků je v létě kouzelné. V okolí Žulové a Vápenné jsme tu našly pár zatopených lomů, které přímo vybízejí ke koupání v parných dnech. Baví nás objevovat tahle opuštěná místa a prozkoumávat, který z lomů je nejlepší k osvěžení.
PIVNICKÁ ROKLE. Trasa v kaňonu Pivnické rokle není nic pro turisty v žabkách. Musíte tu překonávat velké kluzké balvany a šplhat po improvizovaných žebřících z klád. My jsme tu zažily dobrodružství, když jsme přespávaly pod širákem na louce nad skalami a společnost nám dělaly desítky světlušek.
DĚČÍNSKO. Nedaleko Děčínského Sněžníku nás okouzlil hřbet Ostrovských skal. Jely jsme sem zrovna v době, kdy tu probíhal další ročník setkání dobrodruhů, kteří chodí po laně (slackline). Popruh mají napnutý mezi skalami, desítky metrů nad zemí. A my jen bez dechu pozorujeme, jak překonávají vzdálenost, která se zdá nekonečná. Balancují a pérují v kolenou s nataženýma rukama, vyrovnávají poryvy větru. Pro ty, kdo tohle dokáží, to musí být nesmírně osvobozující pocit.
DOLNÍ DUNAJOVICE. Jen malý kousek od vápencových bradel Pálavy najdete Dunajovické kopce s prosluněnými hřbety a vinicemi na úpatí. Objevily jsme tu krásné divoké místo, které už desítky let leží ladem. Pro přírodu je to skvělé. Vznikla tu step s křovinami, kde se daří suchomilným živočichům a rostlinám, včetně našich nejvzácnějších. A dařilo se tu i nám, když jsme si sedly na lavičku pod topolem, pily víno, měly krásný výhled na Pálavu a kolem nás létali dudci a vlhy.
HUKVALDY. Při podzimním toulání krajinou v okolí Hukvald nás ve staré oboře překvapili stromoví velikáni. Kořeny stoletých buků tady nejsou pod zemí, ale plazí se po zemi jako tlustí hadi a odhalují, jak je kořenový systém spletitý a mocný. Tohle místo rozhodně stojí za návštěvu stejně jako Hukvaldská pekárna, kde dělají výtečné koláče.
SOOS. Vítejte ve světě bahenních sopek a vývěrů, kde je půda zbarvena do výrazných odstínů od žluté přes okrovou až po hnědou. Vzduch je prosycený těžkým zápachem síry, ze kterého se točí hlava. Soos zaměstná všechny smysly a není nic pro slabé povahy. Například u pramene Věra na nás čekala hladová letka komárů, která nás během pár sekund dohnala málem k šílenství.