Ladislav Zibura
Ladislav Zibura
Ladislav Zibura
Ladislav Zibura
Klára Kolouchová
Klára Kolouchová
13
Fotogalerie

Večery se Ziburou, Juračkou i Kolouchovou: Bio Oko láká na 2. ročník festivalu cestovatelských přednášek Diáky festival II

Jediná Češka, která zdolala K2, Ladislav Zibura na pěší túře do Jeruzaléma, Petr Jan Juračka a jeho úchvatné záběry z dronů, cestovatelé, kteří se nebáli vydat do světa na kole, na lyžích nebo v koňském sedle, večer cestovatelských stand-upů a valentýnský speciál věnovaný ženám. Takový je program už druhého ročníku cestovatelského festivalu Diáky festival II. Konat se bude ve dnech 11. až 14. února v kině Bio Oko.

Cyklus cestovatelských přednášek Diáky, které každý měsíc hostí pražská kina Bio Oko a Aero, nabídne i letos festival plný inspirace a nápadů, jak pojmout cestování trochu „jinak“. V celkem čtyřech festivalových dnech vystoupí v kině Bio Oko známé osobnosti jako Ladislav Zibura, Petr Jan Juračka nebo Klára Kolouchová a další zajímaví hosté, kteří se přijdou podělit o své bohaté cestovatelské zkušenosti z nejzajímavějších koutů světa. Na programu je jedenáct přednášek a speciální bonus v podobě středečního Travel Slamu, zábavného večera plného krátkých cestovatelských stand-upů.

Bio Oko láká na 2. ročník cestovatelských přednášek DiákyBio Oko láká na 2. ročník cestovatelských přednášek Diáky • Pro-OKO zs

Od Maroka na kole po nejlepší treky světa

Diáky festival II, který se bude konat ve dnech 11. až 14. února, je volně rozdělen do tématických bloků v rámci jednotlivých festivalových dnů. Úterý je kromě hlavního vystoupení Petra Jana Juračky, známého svými dechberoucími snímky z dronů, zasvěcen cyklistickým výpravám do Maroka a jihoamerických And. Ve středu se návštěvníci Bia Oko vypraví do chladných krajin: na Island a s lyžemi na nohou do Íránu. Čtvrtek je zasvěcen pěším výletům, jak tomu slavnému do Jeruzaléma, který pionýr pěších túr Ladislav Zibura podnikl již před pěti lety, tak i dobrodružné pouti jihoamerickou džunglí do Ztraceného města a nejlepším neznačeným trekům světa.

Ladislav ZiburaLadislav Zibura • Ladislav Zibura

„Tak trochu jiný“ svátek zamilovaných

O valentýnském pátku pak otěže festivalového programu převezmou výhradně ženy. Kateřina Karásková provede diváky kulturou domorodých kmenů, ve kterých dosud vládne matriarchát, Alena Machálková se podělí o zážitky ze svého (ne)osamělého stopování po Africe a Klára Kolouchová ukáže, že i zástupkyně něžného pohlaví mohou zdolávat ty nejvyšší hory světa jako v jejím případě Mount Everest, K2 i třetí nejvyšší horu Kančedžengu.

Petr Jan JuračkaPetr Jan Juračka • Petr Jan Juračka

Přednášky začínají každý den vždy v časech 17:00, 18:30 a 20:30. Návštěvníci si mohou zakoupit zvýhodněné celofestivalové i jednodenní permanentky stejně jako vstupenky na jednotlivé přednášky zvlášť. Lístky jsou k dispozici na pokladně kina Bio Oko nebo na webových stránkách Biooko.net/Diaky.

Klára KolouchováKlára Kolouchová • Klára Kolouchová

O Diácích

Diáky jsou pravidelný cyklus přednášek v kinech Bio Oko a Aero. Přináší životní příběhy poutníků, nomádů, couchsurferů, které spojuje anti-turistický přístup k cestování. Charismatičtí cestovatelé objevují svět novými způsoby. Jejich kroky vedou do neobvyklých míst, kreativních komunit a subkultur. O svých cestách píší knihy, točí filmy, besedují. Snaží se inspirovat druhé.

Kontakt:

Aneta Ščotková

aneta@biooko.net

+420 777 952 815

Články odjinud