Říjnový Tourfilm se ohlédne za cestováním uplynulých padesáti let

Jubilejní 50. ročník festivalu Tourfilm, jehož hlavním mediálním partnerem se stala Česká televize, se bude konat v termínu 6. -7. října 2017 v Karlových Varech, letos v Grandhotelu Ambassador. Kromě soutěžní přehlídky filmů slibuje i bohatý doprovodný program pro všechny věkové skupiny. 

Festival i letos nabídne program pro školy a pro odbornou veřejnost, část programu je věnována studentům a novým médiím sloužícím k prezentaci destinací pomocí videoblogů. Program bude letos obohacen hned o dva fotografické workshopy pro veřejnost - prvního se v pátek odpoledne ujme Petr Jan Juračka (focení v terénu), v sobotu na návštěvníky čeká fotoprocházka po Karlových Varech s Tomášem Třeštíkem. Ten v rámci svých „balkónových fotek“ pro festival vyfotil i legendu cestování Miloslava Stingla.

Vstup na festival je zdarma, návštěvníci se mohou těšit na besedy s známými cestovateli  - Miloslav Stingl, Jiří Kolbaba, polárník Vilém Rudolf. Své cestovatelské zážitky hostům přiblíží i  herci Vojta Kotek, Jan Révai a Jan Potměšil.

Festival zakončí představení Divadla Járy Cimrmana, bezplatný vstup na hru budou moci získat návštěvníci festivalu.

Detailní program: www.tour-film.cz

 

 

Články odjinud