Ohnivý drak
Obojživelníci
Namib
Chodidla
4
Fotogalerie

Fotíte přírodu? Zkuste štěstí v soutěži Czech Nature Photo!

Již nyní se můžete přihlásit do sedmého ročníku prestižní fotografické soutěže, jejímž tradičním partnerem je časopis Lidé a Země. Váš snímek se tak může dostat například na dvoustranu v úvodu našeho magazínu.

V aktuálním ročníku soutěže Czech Nature Photo, pořádaného obecně prospěšnou společností Czech Photo, je vypsáno šest hlavních kategorií: Savci, Ptáci, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Bezobratlí, Rostliny a houbyKrajina. Dále je možné přihlásit snímky do speciálních kategorií Série, Zvířata v lidské péčiPříroda v Praze. Soutěžit se bude o Cenu za nejlepší fotografii české přírody. Potřetí bude současně probíhat také soutěž Czech Photo Junior, která je zaměřena na mladé fotografy ze základních a středních škol.

Ve spolupráci s pražskou zoologickou zahradu je vypsána speciální kategorie Zvířata ve svém prostředí, která se zaměřuje na snímky zachycující volně žijící živočichy v kontextu jejich domovských biotopů a životního prostoru, jehož ochranu je třeba neustále zdůrazňovat. Vítěze kategorie Zvířata ve svém prostředí čeká výstava přímo v zoologické zahradě před informačním centrem.

 „Soutěž Czech Nature Photo dospěla k již sedmému ročníku, který se jako vždy otevírá českým a slovenským fotografům přírodních krás naší planety. Zveme k účasti amatéry i profesionály, ať už jsou jejich motivem zvířata, rostliny nebo třeba krajina,“ uvádí nový ročník manažer soutěže Michal Krause.

Své fotografie můžete přihlašovat do 12. února 2023 prostřednictvím elektronického systému. Odborná mezinárodní porota bude zasedat v Czech Photo Centre 9. března pod vedením fotografa Petra Slavíka, dále v porotě zasednou španělský fotograf Roberto García-Roa, ředitel Správy národního parku Šumava Pavel Hubený, fotograf Petr Jan Juračka a wildlife fotograf Igor Mikula

Nominace v jednotlivých kategoriích budou vyhlášeny 22. března. Slavnostní vyhlášení výsledků se bude konat v květnu společně se zahájením výstavy oceněných prací v Czech Photo Centre.

Soutěž doprovodí fotografická výstava zahraničního porotce Roberta Garcíi-Roy v galerii Czech Photo Centre v Nových Butovicích.

Czech Photo Junior bude probíhat paralelně se soutěží Czech Nature Photo. Soutěžit se bude ve třech věkových kategoriích. Fotografie budou moci mladí fotografové zasílat do uzávěrky soutěže 13. února přes systém společnosti CEWE. Vyhodnocení těch nejlepších snímků mladých talentů se bude konat společně s profesionální soutěží Czech Nature Photo.

Články odjinud