Go za Gorilou!
Expedice míří na hranice Rwandy, Konga a Ugandy, kde žije posledních tisíc ohrožených horských goril.
Prales Bwindi
Oblast Kapchorwa
Go za Gorilou!
5
Fotogalerie

Go za Gorilou! Startuje čtvrtý ročník projektu podporujícího ohrožené horské gorily a pomáhajícího popáleným dětem

Jedenáctého dubna se do rovníkového deštného pralesa východoafrické Ugandy za ohroženými horskými gorilami vydává expedice, které se účastní zpěvák Xindl X, známý gorilí táta Marek Ždánský a dva výherci soutěže Mountain Gorilla Coffee, Petra Bílková a Martin Vojáček. Oba shodou okolností pracují jako ošetřovatelé primátů ve dvou českých zoo, a budou tudíž během této výpravy cennými pomocníky. Cílem projektu Go za Gorilou! je podpořit organizace Gorilla Doctors a Bolíto.

Gorilla Doctors je mezinárodně uznávaná nezisková organizace, která působí především na území Ugandy, Rwandy a Konga. Zaměstnává desítky veterinářů z celého světa, kteří osobně dohlížejí na zdraví a bezpečí vzácných horských goril přímo v náročném terénu afrického deštného pralesa. Věnuje se také výzkumu, osvětě a spolupráci v oblasti ochrany zvířat a rozvoje ekologického zemědělství v Africe.

Bolíto je nezisková organizace při Klinice popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, jejímž cílem je pomáhat dětem s popáleninami překonávat jejich těžký životní úděl. Popáleniny patří k nejtragičtějším a nejtěžším úrazům v každém věku, u dětí ale téměř vždy znamenají bezprostřední ohrožení života.

Expedice míří na hranice Rwandy, Konga a Ugandy, kde žije posledních tisíc ohrožených horských goril. Výstup do hor za nimi je však náročný a nikdo neví, jak moc se cesta protáhne. Účastníci expedice proto vyzývají veřejnost, aby na www.gozagorilou.cz a na facebokovém profilu facebook.com/mountaingorilla.cz sledovala zážitky jednotlivých účastníků a tipovala, za jak dlouho se skupině podaří tlupu horských goril v afrických kopcích najít.

Tipující, jehož odhad bude nejblíž, vyhraje dárkový balíček Mountain Gorilla Coffee v hodnotě jeden tisíc korun. Expedice Go za Gorilou! je vyvrcholením téměř půlročního projektu společnosti Mountain Gorilla Coffee, která podporuje organizaci Gorilla Doctors a právě z Ugandy dováží ekologicky pěstovanou kávu a čokoládu, nesoucí označení Rainforest Alliance Certified, která zaručuje pěstování těchto komodit v souladu s pravidly pro ochranu deštných pralesů. Z každého produktu Mountain Gorilla Coffee zakoupeného od září do prosince loňského roku šlo pět korun pro každou ze zmíněných organizací, celkem se takto vybralo přes sto tisíc korun.

Články odjinud