Lékař Tomáš Šebek

Mise Česko online: Nalaďte si dnes přednášku Tomáše Šebka o boji s koronavirem

Cyklus Diáky uvede na platformě Moje kino LIVE premiéru přednášky lékaře Tomáše Šebka "Mise Česko: Tři týdny s koronavirem v první linii". Bude se konat ve středu 6. května ve 20.30 a poběží online.

Lékař bez hranic Tomáš Šebek má spoustu zkušeností v boji s nemocemi v zemích třetího světa. Léčil na Haiti, v Afghánistánu, v Jižním Súdanu i Jemenu. Náplň mise posledních několika týdnů však byla úplně jiná: boj s koronavirem doma v České republice a opět v první linii. Jaké jsou jeho dojmy, co při své poslední misi zažil a jak to hodnotí z pozice lékaře se zahraničními zkušenostmi?

“V době, kdy se Česká republika i celý svět srovnává s pandemií covid-19 způsobenou koronavirem, se projevuje solidarita a schopnost spolupráce na jedné straně, zatímco nenápadné potlačování svobod a obecný švindl prosakují na straně druhé. Tehdy je možné vzpomenout si na Mise Haiti, Jižní Súdán i Jemen nejen z pohledu zkušeností s infekčními pacienty ve světě,” uvádí Tomáš Šebek premiéru své přednášky Mise Česko: Tři týdny s koronavirem v první linii, kterou uvede online cyklus cestovatelských přednášek Diáky a platforma Moje kino Live ve středu 6. května ve 20:30. Přednášku si můžete pustit třeba doma s rodinou nebo přáteli. Cena "vstupenky" pro jednu domácnost je 130 Kč a lze ji zakoupit na tomto odkazu.

Tomáš Šebek (1977) působí jako chirurg v pražské Nemocnici Na Františku. V roce 2010 poprvé vyjel s Lékaři bez hranic na Haiti, zasažené ničivým zemětřesením. O dva roky později misi na Haiti zopakoval a své zápisky, publikované průběžně formou blogů, vydal souborně v úspěšné knize Mise Haiti (2013). S velkým čtenářským ohlasem se setkaly i jeho záznamy ze dvou misí do severního Afghánistánu, které vyšly knižně pod názvem Mise Afghánistán: Český chirurg v zemi lovců draků. V roce 2017 se Tomáš Šebek vypravil do Agoku v Jižním Súdánu. Záznamy z této mise publikoval v knize Africká zima. V lednu 2019 byl cílem jeho mise Jemen.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moje kino LIVE

Iniciativa pro všechny kinofily, která propojuje kina Světozor, Bio Oko, Aero, Přítomnost, Scala a Bio Central. Každý večer živé promítání vybraného filmu, atmosféra skutečného kina, chat, úvody, reakce diváků, předfilmy i upoutávky na další dny. Spolu s nákupem vstupenky můžete zároveň podpořit existenci svého oblíbeného kina v nelehké době.

Články odjinud