Sáňkování s rodinou
Zimní krajina Wildschönau
Noční lyžování v Alpbachtalu
Zasněžený Alpbachtal
Sáňkování s rodinou
Sedačková lanovka v Alpbachtalu, Wildschönau
5
Fotogalerie

Tyrolský Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau sází především na rodinné lyžování a přívětivé ceny

Pokud se i letos chystáte strávit zimní dovolenou na horách a stále nevíte, kam za sněhem vyrazit, navštivte tyrolský Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau. Tento lyžařský areál, kam se dostanete autem za pár hodin, nabízí ideální podmínky pro lyžaře, snowboardisty a hlavně rodiny s dětmi.

109 kilometrů sjezdovek pro zkušené lyžaře i začátečníky

Alpbachtal a Wildschönau – spojením těchto dvou oblastí vzniklo jedno z největších míst k lyžování v Tyrolsku, které nese název Ski Juwel. Je jedno, jestli stojíte na lyžích poprvé nebo jste ostřílený lyžař. Na místních 109 kilometrech sjezdovek si vybere skutečně každý. Jestli něco tomuto místu opravdu nechybí, tak je to rozmanitost. I když je středisko vyhledávané hlavně rodinami s dětmi, najdete tu i několik perfektně upravených černých sjezdovek s minimem lyžařů. Jednou takovou je třeba sjezdovka FIS Hornboden-Mittelstation s délkou 1 km a převýšením 450 m v Alpbachtalu! A pokud zatoužíte po troše adrenalinu, neměli byste rozhodně vynechat Wiedersbergerhorn s dlouhými sjezdy a oblastmi pro freeride.

Rodinám s dětmi je určena hora Reither Kogel, která nabízí skvělou lyžovačku nejen ve dne, ale především je vyhlášená svým nočním lyžováním.  A pokud dáte raději přednost oblasti Wildschönau, čekají na vás jak dlouhé široké sjezdovky, tak náročnější sjezdy na Markbachjoch. Ty vás potěší  700m převýšením a po většinu sezóny i absolutním klidem.

Zimní krajina WildschönauZimní krajina Wildschönau • Wildschönau Tourismus / Thomas Trinkl

První krůčky na lyžích

V dětském světě „JUPPI DO“ se lyžování stane dobrodružstvím a první obloučky se rázem promění v dětskou hru. U údolní stanice lanovky Reitherkogelbahn v obci Reith im Alpbachtal mohou rodiny a děti trénovat své lyžařské umění zábavně a hravě. Odreagovat se je možné na pestrých trasách s překážkami a na různých trailech.

Milujete rychlost? Vyzkoušejte bobovou dráhu Lauser-Sauser v Alpbachtalu

Pokud nemáte dost rychlých sjezdovek a adrenalinového lyžování, pak byste měli navštívit zdejší bobovou dráhu Alpbachtaler Lauser-Sauser. Ta se nachází u horní stanice lanovky Wiedersbergerhornbahn v Alpbachu a je otevřena celoročně, vždy v provozní době lanové dráhy Wiedersbergerhornbahn. Návštěvníci se mohou bez lyží řítit ze svahu rychlostí až 42 km/h, prosvištět přes dva skokánky, vlny a nejvyšší karusel v Rakousku. A pokud dáváte raději přednost sáňkování, určitě vás uspokojí sáňkařská dráha z Lanerköpfl, která vede přes romantické horské pastviny do Niederau.

Sáňkování s rodinouSáňkování s rodinou • Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Malebný Alpbach

V malebném Alpbachu jako by se zastavil čas. Tato starobylá tyrolská vesnička si díky přísným stavebním omezením už více než 50 let uchovává podobu tradičních dřevěných „chalup“. I proto byla oceněna jako nejkrásnější vesnička v Rakousku. Centrum vesničky, které najdete kolem kostela se hřbitovem, se rozprostírá přímo naproti hlavním sjezdovkám Wiedersbergerhornu.

Pro více informací klikněte ZDE.

Článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

Články odjinud