Kam na prodloužený víkend? Vyzkoušejte starou dobrou Anglii

Přemýšlíte nad tím, kam vyrazit na krátkou dovolenou, která bude zároveň plná zážitků? Pokud si pod zážitkem nepředstavujete válení na pláži (nic proti letnímu lenošení), pak můžeme nabídnout jednoduché a blízké řešení – zaskočte si na chvilku do Anglie!

Hlavní město trochu jinak

Každý dobrý průvodce pro Velkou Británii vám pomůže si vybrat některé ze zástupu zajímavých míst, jež na britských ostrovech můžete navštívit. My se budeme držet jenom v anglické části a povíme si o lákadlech, která jsou velmi oblíbená i méně známá. Téměř každý turista v Británii musí alespoň jednou navštívit Londýn. Hlavní město bují moderním životem, k nalezení jsou ale i roztroušené střípky jeho dlouhé historie. Zastavte se třeba na čaj ve Twinings Café, jednom z nejstarších zachovalých obchodů s čajem, který svoje dveře Londýňanům otevřel již v roce 1706.

O něco zajímavější historický šálek si můžete dát v čajovně s názvem The Attendant ve čtvrti Fittzrovia. The Attendant byla postavena v budově, která dříve sloužila jako veřejné záchodky. Staré pisoáry (čisté) teď tvoří hlavní součást dekorace. Ještě mnohem dávnější dějiny můžete prozkoumat v chrámu zasvěcenému římskému bohu Mithrasovi, pod evropským centrem společnosti Bloomberg. Vstup je zcela zdarma, ale musíte si dopředu zarezervovat místo.

Když chcete sportovat

Pro sportovněji založené cestovatele doporučujeme Londýnem proplout v zapůjčeném kajaku. Při pádlování si pohled na památky kolem Temže užijete ze zcela nové perspektivy. Jakmile se osušíte, projděte si uličky ve čtvrtích Shoreditch a Hackney, které se v posledních letech proměnily v bezplatné galerie. Místní street art se neustále mění, ale jedná se o vynikající ukázku umění, které nepotřebuje rámečky. Je tvořeno přímo v ruchu velkoměsta.

Za Shakespearem i jinou kulturou

Když už vás Londýn přece jenom přestane bavit, tak se vydejte za klasickým kulturním zážitkem do Stratford-upon-Avon, rodišti Wiliama Shakespeara. Můžete zde zhlédnout jednu z jeho her v klasickém podání a původním jazyce.

Milovníkům jiných druhů her, těch arkádových, doporučujeme navštívit pobřeží městečka Brighton. Nejenom, že je zde krásný výhled na moře, místní herny jsou vyhlášené už od 80.let.

V čase se přesuneme ještě o něco dál, konkrétně do let šedesátých v rytmu nesmrtelných Beatles. Rodiště Brouků, Liverpool, nabízí unikátní výstavu The Beatles Story, která interaktivním způsobem nabízí pohled do života a hudby této legendární skupiny. Zastavte se poté i v klubu Cavern, kde se Beatles proslavili ve svých úplných počátcích.

Úplně nakonec zamiřte nabrat síly do poklidného univerzitního města Cambridge. Jedná se o místo plné muzeí a architektonických skvostů. Nechybí možnost vyrazit na pomalou projížďku po řece Cam a pozorovat zvířata pasoucí se na jejích březích. Anglická idylka a dovolená s nabitým programem, na kterou rozhodně jen tak nezapomenete.

Články odjinud