.
.
.
.
.
.
6
Fotogalerie

Schladming-Dachstein: Zimní dovolená pro celou rodinu

Rakouský region Schladming-Dachstein je skutečným rájem zimních sportů a delikátní lokální kuchyně. Najdete zde pět velkých dětských areálů, iglů, kolotoče i trasy se zvlněným povrchem. Sami si pak můžete vychutnat lyžování na nejlepších alpských sjezdovkách!

Kde jinde hledat perfektní místo pro první obloučky na lyžích než v Rakousku? Množství různorodých aktivit zaručuje dobrodružství, na které nezapomenete vy, ani vaši nejmenší! Schladming-Dachstein zaručuje kvalitní služby, výborné sjezdovky i nevšední zážitky. 

Ideální místo pro vaše děti

Pokud chcete svým dětem dopřát skvělé zázemí pro jejich začátky v lyžování, těžko budete hledat lepší místo. V regionu Schladming-Dachstein najedete pět speciálně upravených dětských lyžařských drah. Pro chvíle zábavy a zaslouženého odpočinku se mohou děti vydat na kolotoč nebo do iglú.  .. • Schladming-Dachstein / Peter Burgstaller

Sáňkování je skutečnou zábavou pro celou rodinu, a proto se také řadí mezi jeden z nejoblíbenějších zimních sportů. V Schladming-Dachstein najdete 9 sáňkařských drah. Dráha Hochwurzen dlouhá 7 kilometrů je jednou z nejdelších v Alpách. 

Ledovec Dachstein leží v nadmořské výšce 2700 metrů nad mořem. Vydejte se na jeho vrchol v panoramatické prosklené lanovce. Nahoře na vás a na vaše děti bude kromě krásného výhledu čekat procházka v oblacích, ledový palác nebo 100 metrů dlouhý most se schodem do prázdna. 

S akcemi jako je Junior Weekend Discount, velká rodinná velikonoční akce nebo rodinný bonus, lyžují děti v největším lyžařském ráji v Rakousku za zvýhodněné ceny nebo zdarma.

Snová gastronomie

Vychutnej si horské pokrmy, které jsou vyrobeny s použitím lokálních surovin. O chutné posílení se postarají horské chaty podle programu štýrského šéfkuchaře Richarda Raucha. Čeká na vás nezapomenutelná atmosféra a mistrovsky připravené jídlo podávané s typicky štýrskou pohostinností. 

Specialitou tamější kuchyně je například flambovaný císařský trhanec Kaiserschmarrn. Těšit se můžete také na polévku se sýrovými noky a tradiční mléčné výrobky, které najdete v každé horské chatě.   .. • Schladming-Dachstein / Christine Höflehner

Ráj zimních sportů

Schladming-Dachstein je součástí lyžařského svazu Ski amadé. Díky tomu si můžete užívat až 760 kilometrů sjezdovek. Jaká asi může být Ski Yoga nebo freeride na ledovci Dachstein?  .. • Schladming-Dachstein / Carolin Lang

Vyzkoušet můžete speciálně upravené kolo pro sjezdy ve sněhu fatbike. Dále na vás čeká noční lyžování či houpačka čtyř vrcholů. Tvoří ji čtyři propojené hory, díky kterým si můžete vychutnat Rakousko na 123 kilometrech perfektních sjezdovek.

Tento článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou.

Články odjinud