Noční lyžování
Zasněžený Alpbachtal
Sáňkování s rodinou
Sáňkování s rodinou
Zimní krajina Wildschönau
5
Fotogalerie

Přes 100 km sjezdovek. Kde je nej lyžování v Rakousku?

Pokud se i letos chystáte strávit svou zimní dovolenou na horách a stále nevíte, kam za sněhem vyrazit, zkuste do tyrolského Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau. Tento lyžařský areál, kam se dostanete autem za pár hodin, nabízí ideální podmínky pro lyžaře, snowboardisty a hlavně rodiny s dětmi. 

109 kilometrů sjezdovek pro malé i velké

Alpbachtal a Wildschönau. Díky spojení těchto dvou oblastí vzniklo jedno z největších míst k lyžování v Tyrolsku, které nese název Ski Juwel. Je jedno, jestli stojíte na lyžích poprvé nebo jste ostřílený lyžař. Na místních 109 kilometrech sjezdovek si vybere opravdu každý. Jestli něco tomuto místu opravdu nechybí, tak je to rozmanitost. I když je středisko vyhledávané hlavně rodinami s dětmi, najdete tu i několik perfektně upravených černých sjezdovek s minimem lyžařů. Jednou takovou je třeba sjezdovka FIS Hornboden-Mittelstation s délkou 1 km a převýšením 450 m v Alpbachtalu! A pokud zatoužíte po troše adrenalinu, neměli byste rozhodně vynechat sportovní horu Wiedersbergerhorn s dlouhými sjezdy a oblastmi pro freeride.

Noční lyžování pro celou rodinou

Rodinám s dětmi je pak určena hora Reither Kogel, která nabízí skvělou lyžovačku nejen ve dne, ale především je vyhlášená svým nočním lyžováním.  A pokud dáte raději přednost oblasti Wildschönau, čekají na vás jak dlouhé široké sjezdovky, tak náročnější sjezdy na sportovní hoře Markbachjoch. Ta vás potěší 700 m převýšením a po většinu sezóny i absolutním klidem.

Noční lyžováníNoční lyžování • Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau / shootandstyle.com

Milujete rychlost? Vyzkoušejte bobovou dráhu Lauser-Sauser v Alpbachtalu

Pokud nemáte dost rychlých sjezdovek a adrenalinového lyžování, pak byste měli navštívit zdejší bobovou dráhu „Alpbachtaler Lauser-Sauser“. Ta se nachází u horní stanice lanovky Wiedersbergerhornbahn v Alpbachu a je otevřena celoročně, vždy v provozní době lanové dráhy Wiedersbergerhornbahn! Návštěvníci se mohou bez lyží řítit ze svahu rychlostí až 42 km/h, prosvištět přes dva skokánky, vlny a nejvyšší karusel v Rakousku. A pokud dáváte raději přednost sáňkování, určitě vás uspokojí sáňkařská dráha z Lanerköpfl, která vede přes romantické horské pastviny do Niederau.

Zasněžený AlpbachtalZasněžený Alpbachtal • Alpbachtal Seenland Tourismus, Gabriele GrieBenböck

Historické chaloupky, kde se zastavil čas

V malebném Alpbachu jakoby se zastavil čas. Tato starobylá tyrolská vesnička si díky přísným stavebním omezením už více než 50 let uchovává podobu tradičních dřevěných „chalup“. I proto byla oceněna i jako nejkrásnější vesnička v Rakousku. Centrum vesničky, které najdete kolem kostelíčku se hřbitůvkem, se rozprostírá přímo naproti hlavním sjezdovkám Wiedersbergerhornu.

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau v číslech:

  • Počet skiareálů: 1 skiareál se čtyřmi lyžařskými horami, každá je něčím speciální!
  • Počet kilometrů sjezdovek: 109 km (26 km lehkých, 54 km středních, 13 km těžkých, 16 km ski route)
  • Horské chaty a hostince: 25 tradičních horských chat
  • Počet kilometrů běžeckých tras: více než 100 km
  • Počet kilometrů turistických tras: více než 100 km
  • Počet lanovek a vleků: 45 (9 kabinkových lanovek, 7 sedačkových lanovek, 28 vleků, 1 pojízdný pás)
  • Počet lyžařských škol: 10 a některé z nich v dětských areálech
  • Nejvyšší hora v regionu: Wiedersbergerhorn v oblasti Alpbachtal. 2.025 metrů. Schatzberg v oblasti Wildschönau: 1.903 metrů  

Ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou.

 

Články odjinud