Vodní hrátky na Reiteralmu, region Schladming-Dachstein

3 osvěžující tipy, které vám oživí dovolenou

Hledáte místo, které vám nabídne více možností, jak strávit váš volný čas? Přinášíme tři tipy, kam vyrazit v rakouském Štýrsku, které rozhodně stojí za to. Průzračná horská jezera, stezky v soutěsce nebo horské potoky vinoucí se krajinou. Horké letní dny si žádají, abyste na svých toulkách krajinou mysleli i na osvěžení. Vody, slunce a pohybu není nikdy dost!

Chcete do toho led?

Mezi nejznámější rakouské vrcholy a ledovce patří Dachstein. Na vrchol Dachsteinu vede panoramatická kabinová lanovka, která vám poskytne dokonalý výhled na celý horský masiv. Je to hodně oblíbené místo, takže vám doporučujeme si vstupenku zarezervovat předem online. Ať máte jistotu, že se nahoru vůbec podíváte. Na nejvyšší hoře Štýrska (2 995 m) si můžete vyzkoušet adrenalinovou zábavu  v podobě Sky Walk. Což je nebeská stezka, kterou najdete hned u stanice lanovky ve výšce 2 700 metrů. Jedna její část je vyrobená ze skla, takže se možná budete chvíli cítit, jako že levitujete. Pokud se rozhodnete vystoupat až na samotný vrchol, počítejte s tím, že to není jako výstup na Říp. Na tenhle se musíte připravit.

• Steiermark Tourismus / Gery Wolf

Vodní lůno přírody

Milovníci turistiky si přijdou ve Štýrsku na své na trase, která vede úzkým kaňonem až k vodopádům. Túra vám zabere asi 2,5 hodiny a zahájíte ji na visutém mostě přes řeku Salza. Není to úplně pro začátečníky, kteří viděli hory tak akorát v televizi. Stezka vede přes strmé kopce, žebříky až do Palfauské vodní rokle. Společnost vám bude dělat zvuk šumějící vody z okolních pěti vodopádů. Až tam budete, za odměnu si zajděte do hospůdky u vodní rokle. Je odtud nádherný výhled na celou vodní plochu. Jestliže máte rádi rafty, tak se můžete přidat k vodákům, kteří pravidelně sjíždí řeku. Klidnější dobrodruzi si můžou půjčit loďku a jenom prozkoumat nejbližší okolí.

• Steiermark Tourismus / www.christianjungwirth.com

Zábava pro celou rodinu

Další tip bude velmi osvěžující a nachází se asi 20 kilometrů severně od Štýrského Hradce. Zavede vás totiž do největší krápníkové jeskyně (Lurgrotte Peggau)  s aktivní vodou v Rakousku. Strávíte zde chladné dvě hodiny a během toho můžete nasát atmosféru tohoto přírodního zázraku. Expozici tvoří samozřejmě krápníkové útvary, stalaktity, stalagmity a krápníkové sloupy. Největší krápník měří 13 metrů a přezdívá se mu Obr. Projdete kolem kostry jeskynního medvěda, který je v osvětlené části jeskyně. Na další putování už budete vybavení LED svítilnami, které umocní tajemnou atmosféru prostředí. Nezapomeňte se na prohlídku vybavit teplejším oblečením, protože teplota se zde pohybuje kolem 9 °C.

• Steiermark Tourismus / Gery Wolf

Články odjinud