Cestovatelské přednášky si můžete vychutnat i dnes!

Cestovatelské přednášky Diáky budou online! První už dnes večer

Cestovat teď nesmíme a nejspíše to ještě chvíli potrvá. Možná právě proto jsou teď cestovatelské přednášky ještě relevantnější než dříve. Přednáška z pravidelného cyklu Diáky, které známe zejména z pražských kin Bio Oko a Aero, se poprvé v historii uskuteční online, a to v rámci iniciativy Moje kino LIVE (společného projektu pražských kin Aero, Bio OKO, Světozor, brněnské Scaly a Bio Central v Hradci Králové).

V rámci prvních Diáků online se představí známý cestovatel Slávek Král s přednáškou Dobrovolníkem kolem světa. Uskuteční se v pátek 3. 4. ve 20:30. Cena "vstupenky" pro jednu domácnost je pouhých 130 Kč. Lístky jsou v prodeji na stránkách všech výše zmíněných kin.

Tématem bude dobrovolnictví

Žít a pracovat jako dobrovolník. Jak na to? Slávek Král s tím má mnoho zkušeností, navíc z různých zemí. První Diáky online nám odhalí, jak být včelařem v Austrálii, sládkem na Novém Zélandu, učitelem angličtiny v Jižní Koreji, Keni nebo Tanzanii, jak chovat koně v Malawi, co obnáší práce youtubera v Kyrgyzstánu nebo práce na eco-lodgi v Mosambiku. A nakoukneme taky do Japonska, na Havaj, na Island, do Kolumbie, Brazílie, Paraguaye a dalších zemí. Prostě celý svět na jednom talíři.

Cestovatelské přednášky si můžete vychutnat i dnes!Cestovatelské přednášky si můžete vychutnat i dnes! • archiv S. Krále

Slávek Král cestuje už devět let, v poslední době se svojí fenkou Corey. Dvakrát objel svět stopem a na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku. Nastopoval přes 250 000 km po víc než 84 zemích světa. Sedm výletů, z toho 5x půl roku a 2x roční cesta kolem světa. Navštívil osm divů světa, dobrovolničil na více než 40 místech a pracoval v 19 státech. Stopnul si autobus, pohřební auto, několik lodí, trajektů, motorky, drogové dealery, ambulance, policisty, koně nebo letadlo.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Moje kino LIVE Iniciativa pro všechny kinofily, která propojuje kina Světozor, Bio Oko, Aero, Přítomnost, Scala a Bio Central. Každý večer živé promítání vybraného filmu, atmosféra skutečného kina, chat, úvody, reakce diváků, předfilmy i upoutávky na další dny. Spolu s nákupem vstupenky můžete zároveň podpořit existenci svého oblíbeného kina v nelehké době.

Více o Slávkovi najdete na: www.slavekkral.cz

Články odjinud