Dovolená na Maledivách jako nezapomenutelný zážitek. Co dělat v perle Indického oceánu?

Maledivy jsou okouzlujícími ostrovy, které jsou jako stvořené pro romantickou chvíli ve dvou. Rozhodně se ale nejedná o destinaci, kde je nutné jen odpočívat, Maledivy nabízí dostatek zábavy pro každého, a to ať už dáváte přednost místní kultuře, sportu, relaxu nebo ochutnávání tradičních jídel.

Zavítejte pod hladinu mezi tisícovku ryb a živočichů

Když se řeknou Maledivy, mnohým se hned vybaví úchvatný podmořský svět. Věřte, že není-li vám voda cizí, pak rozhodně není lepšího způsobu, jak trávit čas na Maledivách. Pod mořskou hladinu musíte alespoň jednou zaručeně zavítat.

Někteří dovolenou na Maledivách netráví jinak než se šnorchlem v puse a s brýlemi na očích. Díky tomu, že ostrovy leží v Indickém oceánu poblíž rovníku, se můžete těšit na více jak tisíc druhů mořských ryb a živočichů. Kromě krásných korálů tak uvidíte hejna malých rybek, tuňáky, želvy, manty a budete-li mít štěstí, pak se potkáte tváří v tvář i se žralokem velrybím.

Zažijte romantiku na lodi při západu slunce

Ti, kteří se cítí bezpečněji nad hladinou než pod hladinou, mohou vyrazit na výlet na lodi. Ve vlnách uvidíte skotačit delfíny, rejnoky i žraloky. Pokud si chcete užít především romantiky na Maledivách, pak vsaďte na plavbu během západu slunce.

V neposlední řadě jsou lodě velmi oblíbené pro rybářské výpravy, jedná se ale o poměrně drahý špás, který se vyplatí při větším počtu lidí. Obvykle je možné výlet zaplatit americkými dolary, pokud byste ale chtěli platit místní měnou, je zapotřebí maledivská rupie. A co vše se vám může při rybaření chytit na háček? Nejen tuňák, marlín, barakuda, kranas nebo zlak.

Vydejte se za poznáním na ostrovy obývané domorodci

Velmi populární jsou na Maledivách také výlety na ostrovy obývané domorodci, kde na vlastní oči spatříte, jak žijí místní. Uvidíte malé rybářské osady, kde nechybí tradiční příbytky, přiblíží se vám zdejší životní styl a naskytne se vám možnost zakoupit i nějaké řemeslné výrobky.

Pokud se plánujete na dovolené vydávat do míst mimo turistická střediska, je ale vhodné zvážit doporučené očkování. Žádné sice není povinné, ale předejít potížím můžete například díky očkování proti žloutence typu A a B, tetanu, břišnímu tyfu, meningokoku nebo pneumokoku.

Nechte starosti odplout a odpočívejte

V neposlední řadě je dovolená na Maledivách jako stvořená k odpočinku. Relaxovat můžete ve spa, na masáži, při lekci jógy, při čtení knihy v houpací síti natažené mezi palmami, ve vířivce, na pláži, na terase se sklenkou dobrého vína nebo v místní restauraci u výtečného jídla.

Užívejte si pohody ve vlastní vile na moři, skočte do privátního bazénu a především nechte všechny starosti odplout daleko od vás. Maledivy mají totiž tu zázračnou moc, že dokážou v lidech navodit pocit klidu, harmonie a vyrovnanosti, tak toho náležitě využijte.

Články odjinud