Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Klub čtenářů

Klub předplatitelů měsíčníku Lidé a Země

  • Nabídka pouze pro předplatitele Lidé a Země
  • Veškeré knihy z edice Lidé a Země s 25 % slevou
  • Poštovné za vás hradíme my
  • Stačí pouze vyplnit formulář a knihu dostanete pohodlně do své schránky

Knihy se slevou 25 %

Blanka Svobodová

Když „doma“ bylo v Austrálii

Blanka Svobodová - Když "doma" bylo v Austrálii

Na stránkách této knihy se autorka chtěla podělit o své zkušenosti se studiem, prací i australským životem, které získala během patnáctiměsíčního pobytu v zemi „Čaroděje ze země Oz“. Nechybějí ani „veselé historky z natáčení“ či malý slovníček australské angličtiny. Kniha je určena čtenářům, kteří si chtějí splnit svůj dávný sen a chystají se ke klokanům, těm, kteří se tam už podívali a mají chuť si nostalgicky zavzpomínat, ale zajímavá bude i pro ty, kteří si prostě jen rádi přečtou o cizích zemích v teple svého domova.

349 Kč vaše cena 262 Kč | vázaná s přebalem | 176 stran


Kamila Šimková Broulová, Vladimír Šimek

Zápisky z cest po Latinské Americe

Kamila Šimková Broulová, Vladimír Šimek - Zápisky z cest po Latinské Americe

Kniha představí to nejzajímavější z cest po Latinské Americe. Čtenáři budou mít možnost dozvědět se nejen o strastech a slastech cestovatelů, „ochutnat“ zákulisí natáčení v obtížných podmínkách a poznat zajímavá místa, tradice i všední život jejich původních obyvatel, ale i seznámit se s ojedinělými životními příběhy Čechů, ať už sem zavítali před několika staletími, nebo se jim Latinská Amerika stala domovem teprve nedávno.

399 Kč vaše cena 300 Kč | vázaná | 250 stran


L'udmila Keleová, František Kele

Řeka padající z nebe

L'udmila Keleová, František Kele - Řeka padající z nebe

Pět kapitol cestopisu popisuje pět výprav známých slovenských cestovatelů – manželů Keleových. Dvě z nichmířily do Evropy – na Island (V krajině dlouhých plotů)a na Sicílii a Liparské ostrovy (K vroucím kotlům Středozemního moře). Tři expedice vedly do Jižní Ameriky – dvě do Venezuely a jedna napříč Jižní Amerikou, tabyla věnována putování po stopách Milana R. Štefánika.

399 Kč vaše cena 300 Kč | vázaná | 250 stran


Martin Lejsal

Ve stínu minaretů

Martin Lejsal - Ve stínu minaretů

Hluboko pod povrchem mediálního obrazu Íránu leží ukryto bohatství dávných civilizací, které se navzdory mnoha režimům a systémům moci vrylo hluboko do srdcí všech, kteří zde žijí. Setkáváním se s lidmi na cestě po stopách dávných kultur je možné objevit víc než pouhé zbytky slavné historie – uvidíme člověka, který v sobě spojuje podobné touhy a přání jako my a přece v sobě nese hlas svých dávných předků.

399 Kč vaše cena 300 Kč | vázaná | 256 stran


Jaroslav Kratěna

Z Oregonu do Arizony aneb Tohle v plánu nebylo

Jaroslav Kratěna - Z Oregonu do Arizony aneb Tohle v plánu nebylo

Autor známých a čtenářsky oblíbených Amerických snídaní svou šestou knihou pokračuje ve svérázném líčení zážitků z cest po Spojených státech amerických. Tentokrát zavádí čtenáře do multimilionářské komunity a popisuje cestu z Portlandu v Oregonu přes Kalifornii do Phoenixu v Arizoně. Kniha je napsaná svěžím a osobitým jazykem s notnou dávkou svébytného humoru.

249 Kč vaše cena 187 Kč | vázaná | 136 stran


Zdeněk a Soňa Thomovi

Japonská mozaika

Zdeněk a Soňa Thomovi - Japonská mozaika

Cestopisná publikace, doprovázená více než stopadesáti snímky od známého fotografa a cestovatele Zdeňka Thomy, představuje Japonsko v jeho nejtypičtějších podobách. Obklopí a pohltí vás překotný a dravý ruch velkoměst, nahlédnete do rodinných vztahů i koloběhu života rybářů a vesničanů. Objevíte poezii a půvab divokých hor, bouřících sopek a divukrásného mořského pobřeží. Seznámíte se s tradičním uměním, tvorbou japonských zahrad, čajovým obřadem a originálními slavnostmi a obyčeji. Publikace se zabývá i vztahem Japonců k přírodě a kontrasty mezi tradičním a moderním způsobem života. Součástí textu jsou kratičké verše haiku od slavných japonských básníků, které vhodně doplňují dané téma.

339 Kč vaše cena 255 Kč | vázaná | 248 stran


Ryszard Kapuscinski

Eben

Ryszard Kapuscinski - Eben

Eben je mistrovské dílo světové reportáže z Afriky, barvitého kontinentu s jeho neuvěřitelnými kontrasty, bohatstvím i chudobou, inteligencí a nevědomostí, mírumilovností a konflikty. Podle autorových slov „není o Africe, ale o několika lidech odtamtud, o setkáních s nimi a o době strávené společně“. Kapuscinski cestuje ve společnosti šoférů kamionů Etiopií, Eritreou, Ugandou a Súdánem. Poznává život obyčejných Afričanů, zemědělců, vojáků i těch, „co nemají práci, ale zato mají hlad“, a dostává se s nimi do situací, nad nimiž Evropan jen kroutí hlavou. Přeložil Dušan Provazník.

189 Kč vaše cena 142 Kč | brožovaná | 304 stran


Dalibor Demel

Kdo rozbije hory – Příběh z Thajska

Dalibor Demel - Kdo rozbije hory - Příběh z Thajska

Thajské buddhistické kláštery, čtvrti prostitutek, malajsijská džungle obydlená domorodými kmeny a lesními duchy, jeskyně poustevníka, hospic pro umírající na AIDS, posvátný jeskynní labyrint – těmito a mnoha dalšími místy prochází příběh, který rámec klasického cestopisu dalece překračuje beletristickým jazykem i obsahem. Autor vypráví o hledání, poznávání a především o praktickém ověřování tamní spirituality, a jeho prózu tak zalidňují vedle lidí z ulice buddhističtí mniši, domorodí šamani, léčitelé i podvodníci a šílenci všeho druhu.

259 Kč vaše cena 195 Kč | vázané | 256 stran


Jiří Jiránek

Čile po Chile

Jiří Jiránek - Čile po Chile

Návod na poznávání daleké země nemůže zahrnovat všechno. Přesto se ve volném proudu vyprávění bývalého českého velvyslance v Chile setkáváme s nejrozličnějšími aspekty tamní reality, se zkušeností dočasného obyvatele, který si tento jihoamerický stát evidentně zamiloval, i s populárně-vědeckým výkladem vzdělaného přírodovědce. Na příkladu geologických dějin Chile a Jižní Ameriky objasňuje zajímavé přírodní jevy, nevyhýbá se ani aktuálním přírodním nebezpečím jako jsou tzv. ozónová díra, známé El Niño nebo častá zemětřesení a mořetřesení  (tsunami).

299 Kč vaše cena 225 Kč | vázané | 248 stran


Nonna Auská

Vzpomínky na Itálii – Italská mozaika

Auská Nonna - Vzpomínky na Itálii – Italská mozaika

Svěží a zasvěcený cestopis lékařky a spisovatelky Nonny Auské popisuje období, kdy se autorka přestěhovala z USA do Itálie, aby v této obdivované a milované zemi strávila část svého důchodového věku. Manželé se usadili v malém městě Prato, dvacet kilometrů od Florencie, a začali objevovat oblíbenou zemi nikoli jen z knih a na základě erudice nabyté dlouhodobým studiem, ale přímo, putováním po památných místech, navštěvováním skvělých uměleckých sbírek, architektury, krajiny, ale také pronikáním do vyhlášené oblasti kulinářské a zvyků regionu. Živě psaná a objevná kniha potěší a nadchne každého milovníka dobré cestopisné literatury.

199 Kč vaše cena 150 Kč | vázané | 200 stran


Libor Budinský

Srí Lanka – Nejkrásnější ostrov světa

Libor Budinský - Srí Lanka - Nejkrásnější ostrov světa

Přírodní katastrofa nečekaně postihla Srí Lanku v roce 2004. Autor Libor Budinský tu byl krátce předtím. V osobitém cestopisu popisuje putování ostrovem se svou přítelkyní Sabinou. Cestují jen „nalehko“, míjejí drahé hotely s bazény. Autor vnímá nezměrné bohatství přírodních krás, ale také nezměrnou chudobu obyvatel, všudypřítomnou sílu buddhismu i nástrahy na turisty.

299 Kč vaše cena 225 Kč | vázaná | 128 stran


Luděk Fiala

Safari po afrických a asijských městech

Luděk Fiala - Safari po afrických a asijských městech

Poutavý cestopis se s vámi vypraví do zajímavých končin a navštívíte některá významná města Afriky a Asie (Dakar, Akkra, Lagos, Kinshasa, Luanda, Úlánbátar, Tokio, Soul, Singapur…). Autor prochází jejich minulostí i současností, setkává se s jejich obyvateli, kulturou, zvyky a také kuchyní. „Protože, podle mne, jen tak může člověk lépe pochopit zákonitosti života,“ píše autor. „Oba kontinenty, africký i asijský, jsem si nevybral náhodou. Nebylo to pouze z toho důvodu, že země na nich ležící voní exotikou a jsou od nás na míle daleko. Je v tom něco víc.“

279 Kč vaše cena 210 Kč | vázaná | 204 stran + 32 stran fotografické přílohy


Jiří Sladký

Írán plný mučedníků

Jiří Sladký - Írán plný mučedníků

Dostat se do zákulisí přináší v každé zemi ty nejsilnější, nejméně očekávané objevy. V Íránu, kde se život řídí náboženskou tradicí a islámským právem, je takový úkrok stranou pro cizince o to těžší. Když se ho člověk odváží a když osud stojí na jeho straně, události se rozeběhnou, a pak už je nejde zastavit. Poutavé, místy drsné a syrové vyprávění Jiřího Sladkého, který zemi mnohokrát navštívil, Vás zavede právě do takových situací. K hrobkám světců, k nimž míří nekonečná procesí. Do hlučných průvod kajícných věřících i na soukromé duchovní rituály, kam obvykle může jenom pravověrný muslim. Spolu s autorem poznáte, že Írán je skutečně plný mučedníků.

299 Kč vaše cena 225 Kč | vázaná | 208 stran + 64 stran fotografické přílohy


Petr Jahoda

Velké africké dobrodružství

Petr Jahoda - Velké africké dobrodružství

Vše, co se o nich v muzeu psalo, působilo spíš jako legenda nebo mýtus. Petr Jahoda podnikl cestu přes území nejdivočejších afrických kmenů Surmů, Bumů a Dasanečů až k lidem, o kterých do té doby jen slyšel, ke kmeni Nyangátomů. O Nyangátomech se autor poprvé dozvěděl na jaře roku 2002 v Etnogra­fickém muzeu v Addis Abebě: „Měl jsem víc času, pozorně jsem si pročítal jednotlivé výstavní panely. Na jednom z nich se velmi zajímavě psalo právě o kmeni Nyangátomů. Vlastně vše, co jsem se o nich dozvěděl, pocházelo z tohoto panelu. Mělo to jedinou chybu. Chyběla tam jakákoli fotografie nebo kresba Nyangátomů.“

349 Kč vaše cena 262 Kč | vázaná | 152 + 64 stran


Marian S. Sucha

Setkání s Kubou

Marian S. Sucha - Setkání s Kubou

Rytmus salsy, vůně doutníků, lascivita skořicově čokoládových těl, staré americké limuzíny a na billboardech revoluční patos. Tak nějak chutná při prvním mojitu Havana. Za zlatých časů se kubánská metropole honosila přezdívkou „Paříž tropů“. Měla architektonickou eleganci starých španělských měst, americké tempo života a hříchy celého světa. Dnes z toho všeho zůstaly jen podivuhodné kulisy kolonialismu, kapitalismu a socialistické dekadence.

399 Kč vaše cena 300 Kč | vázaná | 200 stran


Juraj Chmiel

Hrob bílého muže

Juraj Chmiel - Hrob bílého muže

Nikde jinde na světě se nevystřídalo tolik britských koloniálních úředníků za tak krátkou dobu jako na území dnešní Nigérie. Příčinou nebyla rotace kádrů, ale smrt. Reprezentovat Británii na tomto západoafrickém území bylo v 19. a počátkem 20. století víceméně za trest a často se to rovnalo rozsudku smrti. Snad nejvýstižněji to dokumentují koloniální hřbitovy. Úzké uličky zarostlé tropickou vegetací lemují jeden náhrobek za druhým. Nicméně ani smrt nezastavila pronikání Evropanů do těchto končin. Záhy si ale celá oblast, kterou na jedné straně lemuje Guinejský záliv a na straně druhé o něco zdravější podnebí sahelského pásu, získala nechvalně proslulé pojmenování „Hrob bílého muže“. A právě o této oblasti a dalších afrických končinách vypráví cestopis Juraje Chmiela.

329 Kč vaše cena 247 Kč | vázaná | 240 stran


Pavel Fochler

Malé Antily – Ostrovy, piráti a plantážníci

Pavel Fochler - Malé Antily - Ostrovy, piráti a plantážníci

Pavel Fochler procestoval drtivou většinu ostrovů a ostrůvků Malých Antil (celkem 39) a soustředil neobyčejně zajímavý text i fotografie. Výstižně vykresluje romantickou i méně romantickou historii této části Karibiku (piráti, otrokářství) i současnost (od Panenských ostrovů až po Trinidad, ale také desítky malých obydlených ostrůvků).

399 Kč vaše cena 300 Kč | vázaná s přebalem | 296 stran + 80 stran příloh


Objednávkový formulář

Všechny položky jsou povinné.