Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Zprávy z konce světa

12-000.jpg
Zuzana Gálová, Čtvrtek, 30. dubna 2009
V severokorejském Pchjongjangu otevřeli vůbec první pizzerii v zemi a podle tamního provládního tisku se nové restauraci velmi dobře daří.

Populace v africké Ugandě roste jak málokde na světě. Podle tamního ministra pro plánování stojí za populační expanzí nedostatek elektřiny.

Lidé chodí brzy po setmění do postele, kde plodí děti. „Zatímco zbytek světa pracuje na směny, u nás lidé uléhají ke spánku velmi brzy, mají mnoho času na sex a naše populace tak rychle roste,“ prohlásil ministr Ephraim Kamuntu. Bez elektřiny je podle něj více než devadesát procent Uganďanů, kteří tráví bez světla dvanáct hodin denně. Podle statistik roste populace v této chudé africké zemi ročně o 3,4 procenta. Ministr je přesvědčen, že vysoká porodnost může za nízkou životní úroveň v zemi, a chce proto vyhnat milence z postelí zaváděním elektřiny.

Indové staví silnici lásky

Šest kilometrů silnice má mladým neženatým mužům z vesnice Barwaan Kala na západě indického státu Bihár pomoct k nevěstám. Svobodní muži věří, že po nové cestě za nimi přijdou ženy. Vzali proto lopaty a krumpáče a sami se pustili do stavby. V horské vísce žije více než sto starých mládenců, a místu se proto říká vesnice svobodných lidí. Za naprostý nedostatek manželek prý může odlehlost a nedostupnost vesnice, která leží v horách Kaimur. Cizinci se navíc bojí maoistických radikálů, kteří v oblasti operují. Poslední svatbu zažili v Barwaan Kala před padesáti lety. „Cestu chceme postavit co nejdříve a pak doufáme, že jednoho dne se budeme moci oženit tak jako jiní,“ řekl BBC osmadvacetiletý muž, který už se těší na svou zatím neznámou manželku.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články