Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Žirafí babička

014-001.jpg
redakce II, Úterý, 26. května 2009
V sobotu 4. dubna 2009 se v ZOO dvůr Králové dožila úctyhodného věku 27 let nejstarší žirafa chovaná v současné době v České republice.

Samice jménem Viola 2 se narodila jako 43. mládě žirafy Rothschildovy v ZOO Dvůr Králové a za svůj život měla devět mláďat. Protože je to již starší dáma, ven chodí přece jen o trochu méně než ostatní žirafy, a fotograf ji tak na oslavě jejích narozenin zastihl uvnitř pavilonu. Viola se ovšem ráda nechala vyfotografovat, pochutnala si na přinesených větvičkách a nakonec vyplázla dlouhatánský jazyk. Do výběhu ovšem chodí pravidelně každý den a tam ji mohou obdivovat i návštěvníci zoo.

ZOO Dvůr Králové v současné době chová největší stádo žiraf na světě v zajetí (38 kusů) ve dvou poddruzích: žirafy síťované a žirafy Rothschildovy. Loni se narodilo během tří měsíců šest mláďat, poslední z nich – sameček žirafy Rothschildovy – 15. 9. 2008. V ZOO Dvůr Králové se dosud narodilo 214 žiraf, z toho 73 žiraf síťovaných a 141 žiraf Rothschildových. Zoo je tak největším a nejúspěšnějším chovatelem žiraf na světě mimo Afriku.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články