Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Zázračné dítě

10.jpg
Autor článku: Zuzana Šprinclová, Středa, 14. listopadu 2012
Autor fotografií: Profimedia.cz
Má prý nadpřirozené vlastnosti, umí vyléčit každou nemoc, a to jsou mu teprve tři roky. Malý kambodžský zázračný chlapec Ray Rong z provincie Prey Veng se ve své zemi postaral o pořádný rozruch.

U dveří jeho rodiny je podle agentury Reuters neustále zástup lidí, prý už jich přijelo na tři tisíce. Všichni věří, že tříleté dítě má nadpřirozené schopnosti a pomůže jim. K jeho domovu přinášejí vodu, svíčky a peníze. „Poté, co se dotkne těchto věcí, stanou se svatými a pacienti je pak používají při své léčbě,“ vysvětlil agentuře Reuters děda zázračného dítěte.

„Použil jsem vodu a balzám od svatého chlapce a teď víc jím, lépe spím, cítím se znovu silný. Včera jsem přitom jen stěží chodil,“ řekl šestašedesátiletý muž, jeden z mnoha, kteří tvrdí, že jim zázračné dítě pomohlo od zdravotních problémů.

Na to, že má Ray údajně nadpřirozené schopnosti, se přišlo zhruba před třemi měsíci, kdy vyléčil svou tetu, se kterou si lékaři nevěděli rady. Zpráva se rychle rozkřikla a davy nemocných se začaly hrnout před dům malého šamana. Jeho rodiče už ale nechtějí, aby v léčení pokračoval, chlapec je totiž unavený a sám by mohl onemocnět.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články