Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Tři ženy v Africe

126-tři-ženy-v-africe.jpg
(red), Pátek, 17. září 2010
Výstava fotografií na Staroměstské radnici v Praze prezentuje díla tří autorek (Lenka Klicperová, Líba Taylor, Jarmila Kovaříková), jejichž tvorba se výrazně zaměřuje na africký kontinent. Spojujícím prvkem je ženský pohled na africká témata a vášeň pro práci v Africe. Všechny tři fotografky navíc právě za africké fotografie získaly ocenění na prestižní soutěži Czech Press Photo.

Jen málo žen-fotografek se vydává do leckdy nebezpečných oblastí subsaharské Afriky. Práce je zde spojena nejen s riziky bezpečnostními a zdravotními, ale je také velmi komplikovaná. Málokteří lidé se tak neradi fotí jako Afričané, což někdy umějí dát velmi důrazně najevo. Každá fotka v sobě nese příběh. Jsou to výpovědi nejen o válkách, hladomorech či bídě, ale i o kráse Afriky, její kultuře a kouzlu, kterému lze těžko odolat.

Výtěžek ze vstupného a prodeje fotografií poputuje na konto Nadace Terezy Maxové dětem. K dispozici bude i exkluzivní fotokniha (limitovaný počet), ručně vázaná a tištěná speciální technologií. Výtěžek z prodeje fotoknihy bude opět určen pro Nadaci Terezy Maxové. Více na www.czechpressphoto.cz

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články