Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Tři minuty pro spravedlnost

15-tri-minuty.jpg
R. Grégr a redakce, Čtvrtek, 11. Srpen 2011
Mezinárodní organizace Amnesty International za padesát let své činnosti osvobodila přes 44 000 nespravedlivě vězněných lidí. Úspěšná chce být i nadále, ale potřebuje k tomu veřejnost.

Je zřejmé, že čas každého z nás je vzácný, proto Amnesty International slibuje, že podpora tří vězňů nezabere více času než tři minuty. Na speciálním webu www.3minutystaci.cz, z kterého můžete jednoduše odeslat e-mail s výzvou za propuštění vězňů, najdete počitadlo.

Než tři minuty uběhnou, máte splněnou svou denní dávku dobrého skutku. Pomoci můžete třeba íránské matce dvou dětí Sakíne Aštíaníové, která byla obviněna z nevěry a odsouzena k trestu smrti ukamenováním, nebo čínskému novináři Ši Taovi, který je již deset let v žaláři. Odsouzen byl pouze za odeslání e-mailu do zahraničí, v němž přeposlal instrukce čínské vlády, jakým způsobem mají novináři psát o 15. výročí zásahu na náměstí Tchien-an-men. Čínské úřady nepovažují jeho e-mail za nevinný, naopak Ši Taa odsoudily za „vyzrazení státního tajemství do zahraničí“.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články