Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

To nejlepší v horách

118-000.jpg
redakce II, Čtvrtek, 4. prosince 2008
V bezprostřední blízkosti Innsbrucku se nachází jedno z nejkrásnějších ledovcových údolí Tyrolska, Stubaital. Je známé svou pestrostí, jistotou sněhu od října do května, gastronomií, hotely a vstřícností k rodinám s dětmi.

V bezprostřední blízkosti Innsbrucku se nachází jedno z nejkrásnějších ledovcových údolí Tyrolska, Stubaital. Je známé svou pestrostí, jistotou sněhu od října do května, gastronomií, hotely a vstřícností k rodinám s dětmi. Stubaiský ledovcový areál je největší ze všech rakouských areálů tohoto typu (tvoří ho 5 samostatných ledovců). Velká většina jeho svahů je lehké až střední náročnosti a tratě jsou dost široké. Přímo v areálu Stubaiského ledovce najdete 9 vleků, 7 sedačkových lanovek a 4 kabinkové. Využít je možné až 53 km sjezdovek všech stupňů. Přímo na vrcholu Stubaie je také trať pro běžkaře dlouhá 4,5 km. Třešničkou na dortu je v zimních měsících 10 kilometrů dlouhý sjezd Wilde Grube, kterým se z ledovce Stubai dostanete přímo na parkoviště pod ledovcem.

Trať začíná mezi skalami a s postupným klesáním je možno během jízdy pozorovat měnící se ráz vegetace. Přímo na vrcholu ledovce Stubai je k dispozici snowpark. Můžete vyzkoušet lezení v ledu či freeridovou túru s průvodcem. Přijedete-li mezi 16. a 18. listopadem, bude se ve Stubai konat festival telemarku.

Info: 147 km sjezdovek, 4 lyžařské oblasti a jen 1 skipas Schlick 2000, ráj pro lyžaře, snowboardisty, freestylisty a požitkáře lanovky na Elfer, tajný tip pro všechny, kteří jezdí rádi razantně lanovky na Serles, povinnost pro všechny požitkáře, běžkaře, turisty a sáňkaře Ski Club Mickey Maus, profesionální péče zkušených instruktorů o malé lyžaře 67 km sáňkařských drah, 130 km běžeckých stop

Prázdninový region Tirol West www.tirolwest.at

Lyžařská oblast Venet je jednou z nejkrásnějších rodinných lyžařských oblastí Tyrolska, na lyžařském safari do okolních lyžařských oblastí je možné nasbírat tisíce sjezdařských kilometrů. Nedaleko jsou navíc další známá střediska – St. Anton (27 km), Ischgl (30 km), FissSerfaus (25 km). V posledně jmenovaném je najdou milovníci sněhu na 180 kilometrech sjezdovek dlouhých od 1200 do 2800 m, 16 km běžeckých stop a 10 km sáňkařských tratí. Kromě toho sjezdovky pro carving, stálou závodní dráhu, rychlostní dráhu. Kdo by měl dost lyžování, může vyzkoušet paragliding, navštívit soutěsku Zammer Lochputz, palírnu Stanz/Grins nebo zámecké muzeum Landeck. Od 6. do 9. prosince můžete na landeckém zámku zažít atmosféru adventu.

Info: rodinná lyžařská oblast Venet: 22 prvotřídně upravených kilometrů sjezdovek krásné severní a jižní svahy, super terény pro freeride, 7 vleků 2 sáňkařské dráhy, lyžařská škola a půjčovna pro děti: kouzelný koberec, cvičný vlek, dětské hřiště výborná výchozí poloha pro lyžařské safari do okolních lyžařských oblastí

Pitztal www.pitztal.com

Oblast proslulá prehistorickými nálezy byla donedávna jednou z nejchudších v Tyrolsku, ale od roku 1983, kdy byl otevřen zatím nejmladší tyrolský ledovcový areál, se stala velmi vyhledávaným cílem sportovců i rodin. Leží pod druhou největší horou Rakouska Wildspitze (3774 m). Z obce Mittelberg na konci údolí stoupá ve skále tunel dráhy (Pitzexpress) k přestupní stanici ve výšce 2840 m na spodním okraji ledovce a odtud pokračuje další lanovka na vrchol Brunnenkogel (3450 m).

Hlavním lákadlem bude v sezoně 2007/08 nový funpark umístěný u 8kabinky Mittelbergbahn, která byla uvedena do provozu loňskou sezonu. Na rozdíl od stávajícího funparku ležícího u dolní stanice vleku Brunnenkogel je nový funpark umístěn v nadmořské výšce kolem 3000 m, což znamená větší jistotu sněhu, a tak i delší provoz.

V Pitztalu můžete vyzkoušet také lezení po ledu, v oblasti se nachází na 40 zamrzajících vodopádů.

Běžkaři jistě ocení 8 km dlouhou ledovcovou stezku, která leží ve výšce 2750 m. Ideální lyžování je na Pitztalském ledovci v dubnu a květnu, bez ohledu na sníh končívá provoz začátkem června a zahajuje opět koncem září nebo v říjnu na novém sněhu.

Když přijedete 24. března, můžete si užít Pitztalskou slavnost sněhu.

Info: 3 lyžařské oblasti, z toho 1 lyžování na ledovci až ve výšce 3440 m 93 kilometrů sjezdovek, 21 lanovek a vleků volný skipas pro děti do 10 let

Paznaun-Ischgl www.paznaun-ischgl.com

Paznaun se zimními středisky Ischgl, Kappl, See a Galtür platí za jeden z nejlepších regionů zimních sportů v Rakousku. K dispozici je Snowpark Ischgl a Silvapark v Galtüru. Po náročném dni přijde vhod wellness program, bazén nebo sauna. Pro běžkaře je zde každoročně připraveno na 7 km stop a dají se vypůjčit a vyzkoušet i sněžnice. Zimní sezona končí v květnu. Historie Ischglu jakožto lyžařského střediska je poměrně mladá. Ještě v 60. letech bylo údolí Paznaun zapomenutým místem. Se stavbou prvních lanovek a vleků se oblast náhle proměnila v moderní středisko.

Hlavním lyžařským místem celého střediska je Idalp (2311 m). Soustavou několika sedaček se rychle dostanete na hlavní vrchol Palinkopf (2864 m) a odtud přes Höllenkar si užijete náročné sjezdy.

Výborné sjezdy vedou rovněž do švýcarského střediska Samnaun.

Zajímavostí je večerní sjezd na sáňkách na jedné z nejdelších sáňkařských drah v Evropě (7 km, 950 m převýšení). Sjezdy se konají každé pondělí a čtvrtek od 19.00 do 20.30 hodin.

Info: Ischgl: 230 kilometrů sjezdovek, snowpark, záruka sněhu Galtür: 7 km běžeckých stop, tematický park Silvapark Kappl: rodinné středisko Sunny Mountain See: 33 kilometrů sjezdovek, rodinné středisko, túry se sněžnicemi skipas Silvretta: 68 vleků a lanovek v Ischgl/ Samnaun, Galtür, Kappl/See

Ötztal www.oetztal.com

Lyžařskou oblast Ötztal proslavil nález ledového muže Ötziho.

Ötztal představuje jeden z nejrozsáhlejších a také nejvýše položených lyžařských regionů v Rakousku. Celou oblast tvoří tři hlavní lyžařské areály – Oetz, Sölden, Obergurgl-Hochgurgl. Za zmínku stojí také městečko Längenfeld, kde se nachází na 60 km běžeckých tratí a také termální lázně Aqua Dome.

Ty jsou velkou atrakcí pro všechny návštěvníky, kterým jsou k dispozici dva vnitřní bazény s horkou vodou a tři malé venkovní ve tvaru skořápky od vajíčka. Ze všech je překrásný výhled na okolní zasněžené kopce. Sölden nabízí na 150 km vzájemně propojených sjezdovek položených od výšky 3340 m až ke dnu údolí v 1377 m. Nad údolím se tyčí tři nejvyšší vrcholy – Gaislachkogl (3058 m), Tiefenbachkogl (3309 m) a nejvyšší Schwarze Schneid (3370 m).

Lyžařská oblast ObergurglHochgurgl leží asi 30 km nad Söldenem, skoro až na italské hranici. Svahy jsou tu poměrně náročné a sníh se často drží až do léta.

Info: 34 moderních vleků a lanovek v Söldenu 22 moderních vleků a lanovek v Obergurgl-Hochgurgl 11 vleků a lanovek v Oetz-Hochoetz více než 300 kilometrů sjezdovek v celém Ötztalu top zábava, nejmodernější infrastruktura, absolutní záruka sněhu v Söldenu a Obergurgl-Hochgurgl


NĚMECKO

Hohenbogen www.nemecko.travel.cz, www.bayern.cz

Zimní středisko Hohenbogen je eldorádo sjezdového lyžování i severských zimních sportů. Optimální požitek z lyžování zajišťují moderní sněžná děla, profesionální výuku nabízejí dvě lyžařské a snowboardové školy.

Hogenbogen se pyšní nejdelší sjezdovkou s umělým osvětlením v Bavorském lese, která vede od Bergstation sedačkové lanovky přes Sonnenhang a Ahornriegel kolem Mittelstation až do Talstation. Umělé osvětlení umožňuje využít i zimní bobovou dráhu, která vede z Mittelstation lesem do Talstation sedačkové lanovky. Sáňky si lze vypůjčit v Talstation.

Minulý rok byla otevřena i nová sjezdovka, která od Bergstation vede nejprve na severozápad a potom dlouhým obloukem přes „Jagersteig“ k dosavadnímu strmému svahu.

Kromě lyžování nabízí okolí nedalekého města Neukirchenu další zajímavosti: věhlasný poutní kostel Zrození Panny Marie s bezprostředně navazujícím františkánským klášterním kostelem. V červnu 1992 bylo v bývalém zámku v centru Neukirchenu otevřeno Muzeum svatých poutí s více než tisícovkou originálních exponátů.

Tip: Atomic Jumper Sportovní středisko a středisko volného času na Hohenbogenu má i další atrakci – dobrodružné skoky na lyžích „Atomic Jumper“. Skoky na lyžích může vyzkoušet každý na vlastní kůži na zabezpečeném skokanském můstku. Odrazová rampa se nachází bezprostředně vedle horské stanice sedačkové lanovky na Hohenbogenu. Nerezová rozjezdová dráha skokanů, upevněných do bezpečnostního systému lan, je dlouhá 20 metrů. Je nezávislá na sněhu. Na konci rozjezdové dráhy je skokan lany automaticky vytažen do výšky.

Stočtyřicetimetrový úsek proletí průměrnou rychlostí 60 km za hodinu. Jemné přistání na dřevěné doskočiště umožňuje brzdný systém.

Info: nadm. výška: Hohenbogen (1079 m n.m.) večerní lyžování – sedačková lanovka v provozu v pondělí, středu, pátek a sobotu večer od 18.30 do 22 hodin. Sjezdovky km: 6

Garmisch – Partenkirchen www.garmisch-partenkirchen.de

Garmisch-Partenkirchen se nachází na úpatí hory Zugspitze, nejvyššího vrcholu Německa (2962 m n. m.). Díky svému klimatu patří mezi nejvyhledávanější lázeňská centra Bavorského lesa. Městečko hostilo v roce 1936 zimní olympiádu. Nabízí neporušenou přírodu, kulturní i kulinářské zážitky i wellness a relaxaci jako ájurvédské masáže, thalasso terapii, „senné lázně“ a mnoho dalších ne až tak obvyklých relaxačních technik.

Čtenáři jednoho z nejvýznamnějších magazínů v Německu (DSV aktiv) zvolili Garmisch-Partenkirchen nejlepším německým střediskem roku.

V nadcházející sezoně jsou i zde připraveny novinky a projekty zlepšující úroveň tamních služeb. Finišují práce na nové kabinové lanovce na vrchol Hausbergu.

Lyžař se na vrcholku ocitne za sedm minut bez dlouhého čekání ve frontě v údolí. Renovací prochází i zubačka na vrchol Zugspitze, v letošní sezoně zde budou jezdit čtyři nové vagony.

Slavnostní zahájení sezony se pod vrcholem Zugspitze plánuje na 17. listopadu.

Pro sáňkaře jsou připraveny dráhy na Hausbergu (3,9 km) nebo na Grasbergu, kde si lze užít 1,6 km dlouhý sjezd od chaty St. Martin. Ale na vrchol se musí pěšky – o to víc si ale užijete sjezd!

Info: běžecké tratě: 110 km, sjezdovky: 65 km Vleky a lanovky: 34, nadmořská výška: 708 m


ŠVÝCARSKO

Nendaz www.nendaz.ch

Nendaz je jedním ze středisek Čtyř údolí – největší lyžařské oblasti Švýcarska. Odtud vyjedete na obávaný i opěvovaný Mont Fort – nejvyšší bod této oblasti. Z Nendaz je celý areál dostupný, místo samotné vám nabídne klidnou rodinnou atmosféru. V Nendaz se vyrábí dodnes stále stejnou tradiční technologií alpský roh, hudební nástroj a dřívější „bezdrátový telefon“. Každoročně se zde také koná festival alphornistů a také letní kurzy pro zájemce o hru na tento nástroj.

Tip pro Apres Ski: Zatoužíte-li během pobytu po městské atmosféře, stačí sjet 15 km do údolí, kde vás přivítá Sion – nejstarší švýcarské město a dnes hlavní město kantonu Wallis s jedinečnou kulisou dvou hradů a nezbytných vinic. Můžete třeba posedět v některé příjemné hospůdce a ochutnat místní vína a samozřejmě zdolat alespoň jeden z hradů.

Odměnou vám bude nádherný výhled na město a okolní vinice s pozadím zasněžených hor. Pokud zatoužíte po odpočinku, zajeďte do nedalekých termálních lázní v Saillonu, z Nendaz je to pouhých 17 km. A jestli nemáte pohybu na sněhu dost ani večer, vyzkoušejte trochu adrenalinový sjezd na sáňkách. Kdo se na plastových sáňkách udrží po celou dobu sjezdu, patří mezi opravdu zdatné sáňkaře.

Sáňky vám půjčí u spodní stanice kabinky a nahoru vás vyvezou.

Info: nadmořská výška: 1075–2300 m běžecké tratě: 21 km sjezdovky celkem: 412 km (modrá 116 km, červená 182 km, černá 33 km) sjezdovky s umělým sněhem: 118 km skipas na 1 den: 63 CHF sezona: konec listopadu až konec dubna

Engadin Sv. Mořic www.engadin.ch

Engadin/Sv. Mořic najdete v nejvýchodnějším cípu Švýcarska v Graubündenu, vzdálenost z Prahy je pouhých 700 km. Chlubí se tu 322 slunečnými dny v roce. Dovolená ve Sv. Mořici je symbolem luxusu. Je to místo, kde se setkávají slavní a bohatí, na místní hlavní třídě nechybí butik žádné světové značky. Ale i pro ty, kdo mají do peněženky hlouběji, se tu najde ubytování, včetně mládežnické ubytovny.

Najít ubytování lze také v dalších místech údolí, která jsou dopravně propojená a jízdné je už součástí skipasu. Lyžařsky nejvýznamnější je oblast Corvatsch a Corviglia.

Corvatsch je nejvyšším místem oblasti (s výškou 3303 m n. m.).

Corviglia je lyžařský ráj, který začíná přímo v centru Sv. Mořice, odkud vás vyveze nejdříve zubačka a pak soustava kabin a sedaček. Diavolezza je poslední součástí místního lyžařského safari, sem už je třeba popojet vláčkem – ale zase tu panuje mnohem větší klid.

Tip pro Apres Ski: Zkuste bruslení na jezeře nebo největší whisky bar na světě v hotelu Waldhaus am See ve Sv. Mořici.

Info: nadmořská výška: 1750–3303 m sjezdovky celkem: 350 km (modrá 70 km, červená 245 km, černá 35 km) s umělým sněhem: 70 km běžecké tratě: 180 km skipas na 1 den: 66 CHF sezona: konec prosince až začátek května

Leukerbad www.leukerbad.ch

Největší termální lázně v Alpách s více než 20 soukromými a veřejnými bazény, kam denně proudí 3,9 milionu litrů termální vody o teplotě 51 stupňů, lákají nejen hosty přijíždějící za odpočinkem, ale také lyžaře.

Na západním svahu hory Torrent můžete lyžovat z výšky 2700 m až do Leukerbadu (1411 m).

Hlavní proud sjezdovek je spleten z carvingově stavěných červených tratí a obsluhuje jej kabinka a vleky. Přímo z města pak lyžařům slouží visutá kabina, mířící do centra areálu k restauraci Rindnerhütte. Ačkoli areál působí jako oáza pro rodinné lyžování, nudit se nemusí ani sportovnější jezdci. Jedna ze tří tratí, které se svažují do údolí, má závodní parametry a před lety přivítala Světový pohár. Kromě pravověrných sjezdařů si mohou vedle sjezdovek zakreslit stopu do prašanu i nenároční freerideři: hlavně ve výrazném žlabu v horním patře střediska. A zimní romantika čeká na běžkaře, kteří vyrazí lanovkou do sedla Gemmipass, za nímž je na náhorní plošině ve 2000 m n. m. upravovaný okruh. Unavené tělo osvěží termální koupel, jak poznali už Římané.

Ve veřejných lázních Burgerbad si můžete dopřávat v celkem deseti bazénech. A pokud se rádi necháváte hýčkat, využijte nabídky hotelů, které nabízejí bazény přímo ve vlastním areálu, k ostatním se dostanete podzemní pasáží plnou wellness nabídky. Dojdete sem v županu přímo ze svého pokoje.

Děti do 8 let lyžují v oblasti Torrent a Gemmi zdarma.

Zdarma je pro ně i vstup do lázní Burgerbad. Na podzim 2006 získalo středisko ocenění „Familien willkommen“.

Tip pro Apres Ski: Leukerbad nabízí celkem 40 km upravovaných tras pro zimní pěší turistiku. Novinkou je také „Kino in Pool“, ano, skutečně kino v bazénu: ležíte v 36 °C teplé vodě a díváte se na film.

Info: nadmořská výška: 1411–2700 m běžecké tratě: 25 km s umělým sněhem: 3 km sjezdovky celkem: 50 km (modrá 8 km, červená 30 km, černá 12 km) skipas na 1 den: 44 CHF sezona: polovina prosince až konec dubna


SLOVENSKO

Donovaly www.parksnow.sk

Lyžařské středisko Donovaly se nalézá na rozhraní Velké Fatry a Nízkých Tater. Každý návštěvník, přicházející za nevšedními lyžařskými zážitky či atrakcemi, si v této oblasti může vybrat z množství nejrůznějších nabídek ubytování – od luxusních hotelů přes chaty, penziony, apartmány či priváty.

Lyžařům Park Snow Donovaly nabízí skvělé tratě na slalom, sjezd či běžkování, dále stále oblíbenější snowboarding, a také snowparagliding, snowrafting či snowtubing.

Pokud vás láká snowboardadrenalin, jsou pro vás připraveny terény na freeriding a jumpování s množstvím railů a překážek.

Můžete využít půjčovny lyží, snowboardů, skiservisů i lyžařských škol pro začátečníky. Večer, tzn. od 17.30–21.00 hod., je možné si zalyžovat na svahu Záhradiště při umělém osvětlení. Rychlost a pohodlnost přepravy zaručuje kombinovaná 6sedačková lanovka s 8místnou kabinou Telemix Nová hoľa, 4sedačka Bully Expres Záhradiště a dalších 14 vleků s celkovou kapacitou až 14 100 lyžařů za hodinu.

Tip pro Apres Ski: Pokud si po lyžování budete chtít ještě zabruslit, ledovou plochu najdete při údolní stanici lanovky Telemix Nová hoľa. Kluziště je k dispozici denně od 9.00 hod. až do večerních hodin. Brusle si můžete půjčit za 150 Sk v půjčovně Dami Sport přímo na kluzišti anebo v SKI-TI na centrálním parkovišti.

V prosinci 2006 bylo na Donovalech otevřeno bowlingové centrum, kde jsou k dispozici čtyři bowlingové dráhy, biliardové stoly, golfový trenažér, laserová střelnice, šipky a air-hockey. Slovenská jídla a nápoje můžete ochutnat v nově postavené kolibě Goral, která se nalézá u centrálního parkoviště Donovaly.

Info: nadm. výška: 915 m-1402 m n. m. sjezdovky celkem: 17 (s umělým sněhem 7 km) skipas na 1 den: do 25. 12. 2007 530 Sk, od 26. 12. do 6. 1. 2008 850 Sk běžecké tratě: 11 km pravidelně upravované: 4 km provozní doba: prosinec 2007-duben 2008 (podle sněhových podmínek) večerní sáňkování na sjezdovce na Záhradišti.

Ski Park Ružomberok

Lyžařskou sezonu 2007/2008 si můžete vychutnat i na svazích Velké Fatry, uprostřed nádherné slovenské přírody v samém srdci Liptova, v lyžařském středisku Ski Park Ružomberok. V středisku je k dispozici 12 km sjezdových tratí, nejdelší z nich měří asi 3900 m, překoná výškový rozdíl 698 m a je nejdelší uměle zasněžovanou sjezdovkou na Slovensku. Přepravu zajišťuje 8místná kabinková lanovka, 4sedačková lanovka, 2 lyžařské vleky, 4 vleky pro začátečníky a děti a snowtubing vlek. Hlavně děti potěší snowtubing – jízda na speciální gumové pneumatice. Specialita střediska: Nezapomenutelným zážitkem může být let balonem nad zasněženými svahy.

Tip pro Apres Ski: Okolí Ski parku nabízí výborné možnosti pro běžkaře a turisty. Ti mohou navštívit třeba obec Vlkolínec, která je od roku 1993 zapsaná do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Podstatnou část z 73 chráněných objektů tvoří dřevěnice, resp. hospodářské usedlosti.

Po lyžování jistě uvítáte odpočinek v termálních koupalištích v nedalekém Thermal parku Bešeňová. Léčivé prameny vyvěrají z hloubky 1987 metrů.

Navštívit můžete i Aquapark Tatralandia, asi 2 km od Liptovského Mikuláše.

Info: nadm. výška: 545 m až 1209 m n. m. běžecké tratě: neupravované, jedna v délce 10 km, druhá 15 km sjezdovky celkem: 12 km sjezdovky s umělým sněhem: 70 % skipas na 1 den: 25. 12. 2007 – 2. 1. 2008 790 Sk 3. 1. 2008 – 18. 3. 2008 730 Sk do 24. 12. 2007 a od 19. 3. 2008 470 Sk

SKI Kubínska hoľa www.skikubinskahola.sk

SKI Kubínska hoľa sa nachází jen 6 km od Dolního Kubína. Její výborné lyžařské terény v nádherné přírodě Oravské Magury nabízejí překrásné výhledy na dolní a horní část Oravy, Nízké a Západní Tatry a protilehlé Chočské pohoří, Malou a Velkou Fatru. Široká nabídka ubytování se naskýtá v městě Dolný Kubín. Lyžařské středisko SKI Kubínska hoľa nabízí zábavu pro celou rodinu, od dětské školky přes závodní svahy až po freeride.

Snowboardisti a příznivci freestylového lyžování si přijdou na své v novém snowparku s vlastním vlekem. Přichystaná je pro vás i trať obřího slalomu s časomírou, na které si můžete vyzkoušet svoje lyžařské umění.

Tip pro Apres Ski: Kromě lyžování si můžete udělat výlet na jeden z nejkrásnějších hradů Slovenska – Oravský hrad ze 13. století, který je přístupný po celý rok (s výjimkou vánočních svátků a Nového roku). Zarelaxovat si můžete v termálním koupališti Oravice s geotermální vo­dou.

Info: nadm. výška: 720 až 1396 m n. m. běžecké tratě: 10 km sjezdovky celkem: 8 počet vleků: 8 KIDS PARK (dětská školka, škola, dětský posuvný pás, prolézačky, hračky, soutěže…) freeride zóna – 150 m dlouhý neupravovaný svah pro adrenalinové nadšence specialita střediska: nejdelší a nejširší sjezdovka na Slovensku Parkoviště přímo u sjezdovky zdarma.

Svahy jsou zasněžované technickým sněhem, což garantuje dobré lyžařské podmínky v každém počasí.

Jasná Nízké Tatry www.jasna.sk

Jasná pod Chopkom je v současnosti největší slovenské lyžařské středisko. Jasná je rozdělena na 4 střediska: Chopok sever Záhradky, Jasná, Otupné a Chopok jih.

Milovníci extrémních sportů a divokých jízd si jistě přijdou na své ve čtyřech freeridových zónách s výbornými sněhovými podmínkami. Pro nadšence adrenalinu je volně přístupný snowpark, který je otevřený nejen pro snowboardisty, ale i pro freestyle lyžaře. Vyzkoušet si můžete i kitewing, snowrafting, paragliding anebo kluziště.

Ubytování poskytují hotely, chaty, chalupy a penziony.

Tip pro Apres Ski: Své zážitky z lyžování můžete obohatit výletem do okolí, například návštěvou některé z Demänovských jeskyní.

Na severní straně Nízkých Tater v Demänovské dolině se nalézá Demänovská jeskyně svobody. Jen dva kilometry od ní leží Demänovská ledová jeskyně. A odpočinout si můžete i v termálních koupalištích v Bešeňové či v Aquaparku Tatralandia v Liptovském Mikuláši. Tento areál nabízí 9 bazénů, z toho 6 celoročních s termální minerální vodou s teplotou do 38 stupňů Celsia (2 bazény jsou kryté).

Info: nadm. výška: 900 až 2004 m n. m. běžecké tratě: upravované 2 km, celkem 10 km sjezdovky celkem: 21km uměle zasněžované: 11 km počet vleků: 16 počet lanovek: 6 skipas na 1 den: do 24. 12. 2007 790 Sk, od 25. 12. 2007 do 12. 1. 2008 890 Sk, od 13. 1. 2008 790 Sk novinky letošní sezony: nová 4sedačková lanovka Biela Púť-Koliesko, rozšíření sjezdovky Biela Púť.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Reportáže

Komentáře

Přečtěte si další podobné články