Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Tak trochu jiná „služebka“

14-001.jpg
dm, Pátek, 14. Srpen 2009
Když se Aleš Zemánek a Honza Galla z Uherského Brodu dozvěděli, že se letos bude konat konference o skládacích kolech, která do České republiky distribuují, na řeckém ostrově Rhodos, napadlo je, že by mohli cestu tam pojmout stylově – s využitím všech možných druhů dopravy a samozřejmě také skládaček.

Podařilo se jim to za sedm dní, přes celý Balkán, Turecko až na samotný ostrov. Oba nadšenci vyjeli z Uherského Brodu v pátek 29. května. Trasu si naplánovali přes Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a Turecko. Při své cestě využili kromě kol také vlaky, autobusy, lodní dopravu a v Rumunsku dokonce stopli švédský tranzit.

Sedmidenní cesta byla samozřejmě bohatá na nové zkušenosti se skládačkami. Několikrát museli na poslední chvíli dobíhat vlaky na nádraží i přes celé město. Tehdy mohli vyzkoušet kola nadoraz. Výjimkou nebyla agresivní jízda městem, po chodnících, v protisměru, přes kaluže i příkopy s jediným cílem – stihnout vlak. Husarský kousek se jim povedl na rumunskotureckých hranicích. Již na začátku cesty se totiž rozhodli překonávat hranice vlastní silou – tedy na kolech.

„Rozhodli jsme se vyskočit na poslední stanici v Rumunsku a vlak dohnat na jeho první zastávce v Bulharsku. Netušili jsme ale, jak daleko od hranic leží. Čas se krátil a z nás lilo jako z koňů. Nakonec jsme to naštěstí stihli,“ vzpomíná Galla. Na Rhodos se jim podařilo přijet 4. června, přesně na zahájení Dahon konference a setkání distributorů těchto skládacích kol z celého světa.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články