Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Tak trochu cirkusákem

012_Image_0001.jpg
Autor článku: Zdeněk Dvořák, Úterý, 20. září 2011
Autor fotografií: Zdeněk Dvořák
Cirkus byl pro mě už jako pro malého kluka něčím, co vyzařovalo směs dobrodružství, umění a chuti být ihned po kosmonautovi rovnou principálem cirkusu. Můj sen se částečně začal plnit při návštěvě cirkusu Humberto v roce 2009 v rodném Znojmě. O přestávce během představení jsem oslovil principála a požádal o možnost fotit v zákulisí.

Principál souhlasil a já začal jezdit za cirkusem, kdykoli to jen bylo možné. V této sezoně to bylo přes 2000 km a já se podle slov lidí z maringotek stal alespoň trochu taky cirkusákem. Podle nich na to prý stačí přespat jednou v maringotce u šapitó. A bylo to něco neuvěřitelného.

Usínáte a probouzíte se za řevu lvů či řehtání starokladrubských běloušů. Vedle cirkusu Humberto jsem v sezoně 2010 fotil postupně i cirkus Sultán Berousek a posléze také svou srdeční záležitost – cirkus Jo-Joo. Principál Jaromír Joo (na snímku s tygřicí Tajgou na vycházce v zimovišti cirkusu) je proslulý svým vztahem k šelmám. A tak jej uvidíte s pumou v kleci během přestávky v programu, gepardem na krku či s tygřicí Tajgou na vycházce městem.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Fotoreportáže

Komentáře

Přečtěte si další podobné články