Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Svatovavřinecké slavnosti

16-2.jpg
ir, Pondělí, 9. Srpen 2010
Jihomoravské město Hodonín se již poněkolikáté ocitne počátkem měsíce srpna v pestrobarevné záplavě lidových krojů, ve víru tance, zpěvu a lidové zábavy. Na počest patrona římskokatolického chrámu v Hodoníně sv. Vavřince se zde konají tradiční Svatovavřinecké slavnosti, které patří k nejvýznamnějším kulturním akcím ve městě.

Programová nabídka čtyřdenního bujarého veselí od pátku do pondělí je opravdu pestrá. Slavnosti zahajuje páteční podvečerní a večerní program s folkovým večerem Hodonínský Vavřínek. Sobota již tradičně patří Svatovavřineckému lidovému jarmarku se stánkovým prodejem a doprovodným bohatým kulturním programem.

Slavnosti pokračují v neděli, kdy po dopolední mši svaté v kostele sv. Vavřince prochází odpoledne městem krojovaný průvod za účasti místních i hostujících souborů s ukázkami pestrých slováckých krojů, lidových písní, hodových zvyků a tradic. Jeho vyvrcholením je Svatovavřinecká hodová zábava před městskou radnicí. V pondělí večer slavnosti ukončí Hodové dozvuky s taneční zábavou a veselým maškarním večerem. Tyto každoroční slavnosti se letos konají od pátku 6. do pondělí 9. srpna 2010.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články