Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Štíty Viléma Heckela

125-stity.jpg
(red), Úterý, 12. dubna 2011
Třetího bienále fotografické soutěže Štíty Viléma Heckela na téma Člověk, příroda, hory, životní prostředí se zúčastnilo 104 fotografů s 1059 snímky. Výstava vítězných fotografií proběhne na Staroměstské radnici v Praze. Soutěž a následná výstava nese jméno legendárního českého fotografa a horolezce Viléma Heckela, zahynuvšího v roce 1970 s celou československou horolezeckou výpravou pod lavinou hory Huascarán v Peru.

Vědomě navazuje na kdysi velmi populární výstavní akci, kterou rok po tragédii založili Heckelovi příznivci a přátelé. Je určena profesionálním, ale i programově pracujícím zájmovým fotografům, jejichž tématem je člověk a životní prostředí. Jejím cílem je propagovat aktivní kontakt člověka s přírodou, její poznávání a šetrné užívání – zcela v souladu s životními cíli Viléma Heckela.

Jednou z kategorií soutěže je i Cena dcer Viléma Heckela udělená snímku, který podle Evy a Heleny Heckelových nejvíce odpovídá duchu díla jejich otce. Letos ji obdržel Michal Brouček za snímek Šťastný návrat (Nevado Ausangate – Peru, červenec 2010). Více na www.stityheckel.cz

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články