Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Štíty Viléma Heckela

redakce, Pondělí, 2. března 2009
Do druhého ročníku fotografické soutěže Štíty Viléma Heckela 2008, na téma Člověk, příroda, hory a životní prostředí, bylo přihlášeno přes 1000 fotografií od více než stovky českých a slovenských fotografů. Výstava oceněných a dalších vybraných prací se otevírá v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze.

Do druhého ročníku fotografické soutěže Štíty Viléma Heckela 2008, na téma Člověk, příroda, hory a životní prostředí, bylo přihlášeno přes 1000 fotografií od více než stovky českých a slovenských fotografů. Výstava oceněných a dalších vybraných prací se otevírá v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze.

V kategorii Venkovská a městská krajina zvítězil Martin Wágner se sérií fotografií z České republiky, v kategorii Člověk a hory byli nejlepší Lukáš Hrdlička a Pavel Svoboda a jejich série Hašty hašty mašty (Pamír) a v kategorii Člověk a životní prostředí zvítězil opět Martin Wágner, který zdokumentoval těžbu zlata na Sibiři. Cenu dcer Viléma Heckela, kterou obdrží autor, jehož práce podle Evy a Heleny Heckelových nejvíce odpovídá duchu díla jejich otce, letos získal Jan Hocek za sérií snímků z Nepálu.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články