Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Spolky baskických žroutů

015-000.jpg
mv, Pátek, 1. února 2008
Jejich původ je nejasný. Ty první vznikly někdy ve druhé polovině 19. století v San Sebastianu jako uzavřené společenské kluby mužů, kam ženy neměly přístup.

Hrály se tu karty a jiné stolní hry, diskutovalo se o všem možném, organizovaly se nejrůznější kulturní akce a hlavně se dobře jedlo. Jídlo, které připravovali sami členové, bylo vždy nejdůležitějším bodem každého setkání. Gastronomické spolky se rozšířily do celého Baskicka a dnes jsou jich stovky. Nejstarší je Unión Artesana, která byla založena v San Sebastianu v roce 1870 a koncem loňského roku se přestěhovala do nového sídla. Je umístěno ve dvou patrech, v každém je jídelna a kuchyně, samozřejmě nechybí vinný sklep a spíže. V době naší návštěvy bylo v obou kuchyních rušno: večer se tu měl konat gastronomický pivní večer, a tak se vařilo, smažilo a dusilo. „Unión Artesana má 250 členů, na provoz přispívají všichni stejným dílem. Každý člen má svůj klíč a může sem kdykoli přijít. A také si kohokoli pozvat, i ženy. To víte, doba i pravidla se mění,“ říká nám Juanjo, tiskový mluvčí spolku. Konají se zde nejen společné gastronomické akce – chce-li se některý z členů pochlubit svým kuchařským uměním, stačí, když si přinese suroviny a pak už se dá do práce. Do zvláštní knihy zapisuje jen to, co si vezme ze spolkových zásob. Pak všechny položky sečte a příslušný obnos vloží do pokladny. Údajně se stalo jen dvakrát, že účet nesouhlasil.

S takovým členem se pak spolek okamžitě rozloučí. Na jeho místo už čekají desítky dalších. Být členem gastronomického spolku je totiž otázka mužské prestiže.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články