Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Slovenští čtenáři Lidé a Země- Ján Hanuliak a jeho Zlatá kniha LaZ

022-1.jpg
redakce, Čtvrtek, 17. května 2012
Časopis Lidé a Země měl a má věrnou čtenářskou obec i na Slovensku. V letech 2006 až 2009 dokonce vycházela jeho slovenská mutace Ľudia a Zem a dodnes má LaZ slovenské fanoušky. Jedním z nich je Ján Hanuliak z Košic. Postupem času shromáždil všechny kompletní ročníky časopisu a vytvořil dokonce unikátní Zlatou knihu LaZ - tedy podrobný rejstřík všech článků a materiálů zveřejněných za celých šedesát let časopisu.

„Už je to dávno, kdy jsem začal odebírat Lidé a Země. Časopis mi tehdy dával všechno to, co nebylo doma k mání. Cestoval jsem po cizích zemích a snil jsem o tom, že jednou budu i já obdivovat velký svět. Časem magazín rozšiřoval můj obzor, ale i místo v mé knihovně. Postupně jsem začal doplňovat svou sbírku o starší ročníky, až jsem jednoho dne získal kompletní sbírku výtisků Lidé a Země od prvního čísla po současné. Když se přiblížily oslavy 60. výročí časopisu, chtěl jsem k nim přispět i já, protože jsem přesvědčen, že podobný a rovnocenný časopis v našich zemích neexistuje. Rozhodl jsem se tedy zpracovat kompletní obsah všech ročníků. Ten bude k dispozici všem zájemcům na adrese jhanuliak@gmail.com a zároveň jsem schopen bezplatně na požádání zaslat obsah jednotlivých článků.

Časopis patřil a stále patří do mého života. Absolvoval se mnou všechny mé školy a studia i celou čtyřicetiletou pracovní kariéru a rodinný život. Navštívil jsem pětadvacet zemí na třech kontinentech, mou největší láskou ale zůstalo Slovensko a jeho krásná příroda.“

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články