Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Sirotci z Ugandy v obrazech

126-000.jpg
redakce, Úterý, 7. dubna 2009
Výstava fotografií Michala Příhody pořízených při charitativní pomoci dětem v Ugandě se bude konat v atriu Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Expozice bude zahájena 7. 4. 2009 v 18.00 hodin prezentací a promítáním filmu o práci organizace Bwindi Orphans.

Výstava fotografií Michala Příhody pořízených při charitativní pomoci dětem v Ugandě se bude konat v atriu Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Expozice bude zahájena 7. 4. 2009 v 18.00 hodin prezentací a promítáním filmu o práci organizace Bwindi Orphans. O hudební doprovod se postará vernisážový výběr Čankišou. Více na www. BwindiOrphans.org

Bwindi Orphans Toto brněnské občanské sdružení v současné době zajišťuje pomoc pro přibližně 135 chudých dětí a sirotků z Ugandy (oblast Bwindi a Soroti) formou takzvané adopce na dálku (školní poplatky, výdaje na školní pomůcky a uniformy, základní zdravotní péče a v oblasti Bwindi i pravidelná strava). V České republice informuje lidi formou přednášek, promítání, výstav a prezentací o rozdílech mezi životem v Ugandě a u nás.

Čveni sachme – Naše věc

Tak se jmenují dva benefiční večery s gruzínskou tematikou, které proběhnou v rámci sbírky na podporu centra pro mentálně postižené v gruzínském Qedeli, které je jediným zařízením pro mentálně postižené v Gruzii, jež se snaží své klienty zapojit do běžného života. Kulturní večery, kde se návštěvníci dozvědí mnoho nejen o Qedeli, ale i o gruzínské kultuře, se uskuteční 7. dubna v kavárně Vesmírna, v ulici Ve Smečkách v Praze, a 22. dubna v Cestovatelském klubu Karavanseráj v Praze od 19.00 hodin.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články