Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Šetrná turistika

013-000.jpg
pb, Pátek, 27. února 2009
Známé legendy o spícím vojsku blanických rytířů ukrytém v hoře Blaník, které přijde na pomoc českému národu, až mu bude nejhůře, využívá projekt nazvaný Kraj blanických rytířů, který je spolufinancován Evropskou unií a Středočeským krajem.

Nový turistický region od letošního roku nabízí řadu možností tzv. šetrné turistiky. V rámci dalšího projektu Po stopách blanických rytířů na kole i pěšky byla otevřena naučná stezka k úpatí Blaníku, nová cyklotrasa a proběhla rekonstrukce turistické ubytovny v Kondraci. Ta je upravena i pro pobyt handicapovaných osob a je zde navíc možné využít veřejný internet či třeba půjčovnu kol. Osobité je vizuální pojetí kampaně, jejímž maskotem je rytíř jedoucí na kole. S pomocí zdrojů z evropských fondů se v oblasti Podblanicka pokračuje také v projektu obnovy zámku a zámeckého parku ve Vlašimi, kde byla zahájena oprava unikátní stavby Čínského pavilonu.

Velmi atraktivní je cyklotrasa Romantické zámecké parky (necelých 100 km), která vede k zámkům a parkům Konopiště, Jemniště, Vlašim, Ratměřice, Odlochovice a Vrchotovy Janovice, či putování po tzv. Románské stezce, využívající výjimečnou koncentraci pěti románských kostelů v Nestupově, Libouni, Kondraci, Pravoníně a Načeradci.

Projekt Kraj blanických rytířů realizuje Český svaz ochránců přírody ve Vlašimi ve spolupráci s místními obcemi. Již nyní jsou k dispozici nejrůznější propagační materiály pro celý blanický region a internetové stránky www.blanicti-rytiri.cz

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články