Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Sedm divů v Českém Švýcarsku

127-000.jpg
redakce, Pátek, 11. září 2009
Na festivalu Sedm divů můžete poznat život na skoro všech místech naší planety. Tento historicky první cestovatelský ekofestival v Českém Švýcarsku není ale jen maraton přednášek. Nebude totiž prezentovat pouze zážitky z cest, ale zejména představí expedice a projekty, které pomáhaly lidem v nouzi, podpořily kulturní tradice nebo přispěly k ochraně ohrožené přírody.

Na festivalu Sedm divů můžete poznat život na skoro všech místech naší planety. Tento historicky první cestovatelský ekofestival v Českém Švýcarsku není ale jen maraton přednášek. Nebude totiž prezentovat pouze zážitky z cest, ale zejména představí expedice a projekty, které pomáhaly lidem v nouzi, podpořily kulturní tradice nebo přispěly k ochraně ohrožené přírody. Uvidíte tak, jak se sázejí stromy v Keni, jak Češi pomáhají rozvojovými aktivitami v Nepálu nebo jak se stavěla první česká polární stanice na Antarktidě.

Vše začne v krásnolipském kině v sobotu ráno povídáním známého fotografa Václava Sojky o místním Národním parku České Švýcarsko. Poté už se budou přednášející se zážitky z různých zemí střídat v hodinových intervalech. Zástupce jednoho z organizátorů Štěpánka Dlouhá říká, že na festival Sedm divů se podařilo pozvat přednášející zvučných jmen. Cestovatelský ekofestival Sedm divů má také bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na fotografické výstavy, čajové obřady, kurz latinskoamerických tanců, fotografický workshop, prodej produktů z regionálních dílen, bio a fair trade výrobků nebo na výstavu krojů jihoamerických indiánů.

Pestrost doprovodného programu potvrzuje i mluvčí festivalu Martin Benda: „Jednou ze zajímavostí je česko-německo-britská neděle. Nationalparkzentrum Bad Schandau se postará o různé ekologické hry pro děti a návštěvníci budou mít šanci se seznámit s výukou němčiny pomocí kreativní metody – jazykové animace. British Council na festivalu představí projekt na ochranu klimatu Challenge Europe, kdy si každý z nás bude moci změřit vlastní uhlíkovou stopu. Samozřejmě nezapomínáme ani na české tradice, takže se v sobotu na dvoře železářství můžete těšit na staročeské posvícení se zabijačkou.“ Doprovodný program bude pokračovat i v pondělí 28. 9. 2009, kdy je pro návštěvníky naplánováno několik exkurzí do přírody Českosaského Švýcarska.

Informace na: http://www.ceskesvycarsko.cz/ops/sedmdivu

Vstupenky budou v předprodeji v Praze, Brně, Krásné Lípě a na internetu.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články