Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Samé dobré zprávy

08-000.jpg
Lenka Klicperová, Pátek, 24. dubna 2009
Je jaro, a tudíž čas na to, odhodit za sebe všechno temné a depresivní. Je jaro, a tak je čas na to, mít radost a těšit se na nový život, který začíná pučet v přírodě všude kolem. Je jaro, a to už samo o sobě je dobrá zpráva, myslím alespoň pro většinu z nás.

Mám tu ale ještě další dobré zprávy, které rozhodně stojí za to. Poslouchejte:

1. V minulém březnovém čísle jsme se v tématu měsíce detailněji zabývali Nepálem. A také českou pomocí Nepálu, resp. dětem z Nepálu, kterou zde organizuje občanské sdružení Namasté Nepál. Měli jsme velkou radost, když volal do redakce Tomáš Beránek, předseda sdružení. Sdělil nám, že po otištění tématu byl okamžité rozebrán zelený nepálský náramek, který naše grafička Lucka Jandová umístila k boxu o sdružení Namasté. Co to znamená? Že díky rekordnímu prodeji náramků bude zase o něco více peněz na vzdělávání nepálských dětí. Jsme moc rádi, že jsme k tomu mohli přispět.

2. V únorovém čísle jsme zase přinesli rozsáhlou reportáž z mé cesty do Konga. Tam pro změnu pomáhá Člověk v tísni. Markéta Kutilová, která má projekt české pomoci Kongu na starosti, mi nedávno psala: „Až přijedeš, nepoznáš nic z toho, cos tu viděla před tím.“ A myslela tím rozšiřování projektů na východě Konga. To je především velká zásluha Markéty a její neskutečně obětavé práce a je to další skvělá jarní zpráva.

3. A konečně třetí dobrá zpráva – máme pro vás novinku. S dubnovým číslem Lidé a Země se vám do rukou dostává také první speciální projekt Lidé a Země Outdoor speciál. Nahradí dosavadní přílohy Lidé v pohybu. Dubnový speciál je zaměřený na vše, co se týká pohybu – od lezení po horách až po raftování na divoké vodě. A chystáme další speciály – červnový zaměřený na Evropu, zářijový na cestování po exotických a vzdálenějších zemích a tradiční listopadový zimní. A aby toho nebylo málo, v květnovém čísle vám přineseme další bonus – speciál zaměřený na italský region Trentino. Ať se vám líbí!

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články