Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Pravý čas na Řecko

8-1.jpg
Lenka Klicperová, Středa, 14. červnaec 2010
Ještě před pár měsíci to vypadalo, že do Řecka letos pojedou tak leda fotoreportéři ze všech koutů světa, aby zachytili rozvášněné davy plenící výlohy v centru Athén. Poklidnou dovolenou záběry všech významných médií rozhodně neslibovaly. Řecký scénář, skloňovaný v médiích ve všech pádech, způsobil, že se zejména britští a němečtí turisté Řecka zalekli. Těm německým to snad ani nelze vyčítat a možná v tom hrají i jiné emoce než strach - platit řecké dluhy a ještě k tomu u nich utrácet za dovolenou?! Ne!

A tak se může stát, že řecké ostrovy osiří. Nebo aspoň trošku určitě. Kdo tedy nemá rád davy (troufám si předpokládat, že většina čtenářů LaZ zrovna nemiluje pláže, kde slunící se osoba závidí sardinkám v plechovce prostor), pojede letos objevovat Řecko. Nechá se hýčkat hoteliéry, kteří ho budou vábit nejen slevami, ale i širokými úsměvy, bude si užívat azura i ouza. Řekové si bezpochyby turistů, kteří přijedou, budou vážit.

Cestovatel Tomáš Kubeš dal přednost středoafrickým pralesům a plavbě po neznámé řece Sangha. Výskyt druhu homo sapiens sapiens se zde limitně blížil nule a o nějakém hýčkání si dvojice dobrodruhů mohla nechat jenom zdát. Svého času jsem trochu podobně léto strávila pádlováním po Středozemním moři v neolitickém dřevěném člunu zvaném monoxylon. Dodnes si pamatuji živě dvě věci – jaké to je mít slanou vodou rozežrané půlky a jaké to je vědět, že krásnější léto snad ani nejde prožít. Ať vám po letošním létě zbyde v mysli spíš to druhé!

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články