Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Portugalský král vůní

108rozmaryn1.jpg
Autor článku: Pavla Apostolaki, Středa, 27. dubna 2016
Autor fotografií: Profimedia.cz
V Algarve lidé tvrdí, že pokud si uvážete snítku rozmarýnu kolem pravé paže, zůstanete šťastní a veselí. Místní o tom rozhodně vědí své. Stav „věčné blaženosti“ zažívají již od antiky.

Pětapadesát kilometrů na východ od Fara – hlavního města regionu – vykukuje z polí Quinta da Fornalha. Bílé, prosté stavení, kde můžete středomořskou agroturistiku zažít doslova na vlastní mozoly.

„Pěstování rozmarýnu patří v Portugalsku k dlouholeté tradici. Proto nechybí ani na lánech naší rodinné farmy. Navíc hospodaříme zcela ekologicky. Nepoužíváme žádné chemikálie, dokonce ani organická hnojiva. Všechno zvládneme jen s hnojem hospodářských zvířat a kompostem. Po nich rostou bylinky a stromy jako zběsilé. Jediné, co na ně stříkáme, je nimbový olej.

Chrání rostliny před plísněmi a škůdci,“ chlubí se Rosa. „Na pole jsme také rozmístili úly. Včely opylením pomohou k větší úrodě a vytvoří med. Ten rozmarýnový užíváme při onemocnění jater a žlučníku. Přináší nám i dobrou náladu a dodává nové síly při únavě,“ říká usměvavá farmářka.

Uherská voda

Rolníci na Iberském poloostrově pěstují rozmarýn hlavně pro potřeby aromaterapie a parfemářů. Ostatně první parfém s „ros maris“ neboli mořskou růží vznikl už roce 1370 v Uhrách. Na přání královny Alžběty Bosenské jej namíchal dvorní alchymista. Vonné oleje (později doplněné o levanduli, mátu, šalvěj, majoránku, pomerančové květy a citron) rozpuštěné v alkoholovém základu se staly známé po celé Evropě jako „uherská voda“.

Voňavý exorcista

V nejjižnějším portugalském regionu slouží rozmarýn odjakživa k očistným a dezinfekčním bylinám. Hospodyňky ho dávají do vody určené k úklidu. Suchými špičkami výhonků také plní malé sáčky, které vkládají do skříní proti molům a na provonění oblečení. Na velikonoční svátky pak čerstvé svazečky věšejí po domě, aby zažehnaly zlé síly a nastolily harmonickou atmosféru. Ta ostatně přechází i do žaludku, protože portugalská kuchyně je bez tohoto koření naprosto nemyslitelná. Ryby, jehněčí, vepřové i králík tak při každé tepelné úpravě dostávají pořádný příděl aromatických lístků. A pokud naládovaná trávicí soustava začne po bujarých hodech protestovat, připraví si jižané léčivý nálev. Jak jinak než z rozmarýnu…


ÉTERICKÝ OLEJ Z ROZMARÝNU

  • Probouzí k životu mozkové buňky, zlepšuje koncentraci (například při studiu či dlouhé jízdě autem).
  • Při masáži nastartuje znovu do pohybu bolavé svaly a klouby.
  • V koupeli tonizuje celý organismus a nabíjí jej novou energií.
Vůně rozmarýnu je svěží a dezinfekční. Bylina vyčistí šatník, zažívání i hlavu.
Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články