Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Podzimní Antalya ve znamení slunce a výletů

Antalya.jpg
pr, Úterý, 8. října 2013
Turecko stojí za návštěvu také mimo letní sezónu. Mírné klima a dlouhé slunečné dny hrají do noty hlavně poznávání kulturního a přírodního dědictví této země. Nepřijdete však zkrátka ani při opalování a koupání v moři.

Podzim v Turecku je pro milovníky cestování ideální. Letiště prázdné, nikde ani živáčka. Konečně máte šanci v klidu si vychutnat pravou atmosféru země. Horké třicítky jsou již ty tam, ale na Turecké riviéře se stále ohřejete. Přes den vás čeká příjemných 20 – 26 °C se sluncem na obzoru!

Kdo chce poznávání proložit chvilkou lenošení na pláži a koupáním v moři, měl by si pospíšit a vyrazit do Turecka na last minute dovolenou ještě do konce října. Pozdní letní paprsky vás do sytosti ohřejí a v moři nezmrznete. Protože je po létě vyhřáté dosahuje teploty až 25 °C.

Antalya

Kulturní a přírodní bohatství provincie Antalya

Nejlepším výchozím místem pro cestování je provincie Antalya, která zahrnuje města Antalya (letiště), Side, Belek, Kemer nebo Alanya. Pohodlně odtud můžete vyrazit na výlety zájezdovým autobusem nebo si půjčíte auto a projedete oblast křížem krážem sami. Půjčovné osobního automobilu vychází cca na 20 euro za den.

Navštivte například tato místa:

  • Hora Olympos je ideálním místem pro treking, cyklistiku, kanoistiku i horolezectví. Národní park se může pochlubit krásnou horskou přírodou, starověkým městem na úpatí hory a přírodním úkazem zvaný „chiméra“, který je opředen mnoha zajímavými bájemi.
  • Národní park Tahtali nabízí obdobné krásy pro milovníky vysokohorské turistiky a adrenalinové sportovce. V nadmořské výšce 2 365 m n. m. by vám ale mohla být trochu zima, tak se nezapomeňte pořádně obléknout.
  • Vodopády Karpuzkaldran uvidíte během plavby lodí ze Starého přístavu v Antalyi, který mimochodem patří k nejkrásnějším místům ve městě.
  • Bazar Manavgat okouzlí všechny obchodníky. Na tržišti můžete zapáleně smlouvat oblečení, šátky, kožené výrobky i šperky. Ochutnáte spoustu oříšků, turecký čaj nebo sladký turecký med.
Turecko

Vyrazit ovšem můžete ještě dál do samého srdce Turecka – do Kappadokie nebo za krásami sirných jezírek zvaných Pamukkale. Vyberte si dovolenou u cestovní agentury www.travelportal.cz a vychutnejte si všechny krásy, které tato země nabízí!

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články