Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Petr Volf - Špicberky

128-1.jpg
redakce, Úterý, 16. března 2010
Ve foyer Dietrichsteinského paláce se koná výstava Moravského zemského muzea v Brně. Představuje výběr fotografií kameramana Krátkého filmu Petra Volfa ze dvou expedic na souostroví Špicberky z roku 1985 a 1988, kterých se zúčastnil s režisérem Milanem Maryškou.

Ve foyer Dietrichsteinského paláce se koná výstava Moravského zemského muzea v Brně. Představuje výběr fotografií kameramana Krátkého filmu Petra Volfa ze dvou expedic na souostroví Špicberky z roku 1985 a 1988, kterých se zúčastnil s režisérem Milanem Maryškou.

Fotografie ve velikosti 46×30 cm jsou digitálně upraveny a zrestaurovány, doplněny texty o souvislostech a faktech, polárnících, medvědech a tehdy ještě sovětských ambicích. Petr Volf natáčel v roce 1968 srpnovou okupaci, film mohl dokončit až v Mnichově.

V Krátkém filmu natočil 300 filmů jako kameraman a asi 10 filmů jako režisér. Většinou šlo o filmy vědecké, filmy o umění, hudbě a architektuře. Od roku1985 spolupracoval s Milanem Maryškou a Jaromírem Štětinou na dokumentech ze Špicberků, Sibiře a Arménie.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články