Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Ohnivá Iberica

128-000.jpg
redakce, Čtvrtek, 6. Srpen 2009
Šestý ročník mezinárodního festivalu iberské kultury IBERICA nabídne fanouškům v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě a Boskovicích celou řadu atraktivních koncertů a vášnivých tanečních kreací.

Šestý ročník mezinárodního festivalu iberské kultury IBERICA nabídne fanouškům v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě a Boskovicích celou řadu atraktivních koncertů a vášnivých tanečních kreací. Ústředním tématem letošního ročníku festivalu španělské kultury IBERICA je opět temperamentní flamenco a jeho žánrové přesahy. I letos potěší své zájemce bohatou nabídkou koncertů a tanečních a hudebních flamenkových workshopů.

Festivalové koncerty se uskuteční v Praze, Brně, Bratislavě, Ostravě a Boskovicích a opět představí to nejlepší ze současné španělské hudby. Výběr účinkujících je podobně jako v letech minulých exkluzivní: mladý granadský pianista Sergio Pamies (1983) se svou kapelou patří k nadějné generaci španělských jazzmanů, jejichž přínosem ke světové hudbě je unikátní spojení jazzu s flamenkem; tanečnice Ana Calí se chlubí nejen cenou z prestižní soutěže Premio Nacional de Danza, ale hlavně účastí na celé řadě stěžejních flamenkových festivalů. Miguel Angel Corral „Corralito“ pochází z Granady, vystudoval klasickou kytaru na nejlepších konzervatořích v Madridu a Granadě, flamenkovou kytaru pak na konzervatoři v Cordobě. V duchu letošního dramaturgického záměru se jeho hudba vyznačuje pestrostí, spojuje v sobě flamenko s latinskou hudbou a jazzem.

Hlavní hvězdy programu doplní domácí flamenková elita a především desítky nadšených instrumentalistů, účastníků instrumentálních dílen v Boskovicích.

Zájemci o workshopy mohou vybírat ze široké nabídky – flamenkový tanec, salsa, flamenková kytara a perkuse. Dílny pod vedením lektorů ze Španělska, Slovenska a Kolumbie se budou odehrávat už tradičně na boskovickém zámku a v přilehlých prostorách a jejich vyvrcholením bude závěrečná fiesta v Zámeckém skleníku. Festivalové koncerty letos roztancují diváky a posluchače v zámeckém skleníku v Boskovicích (19. 8.).

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články