Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Od Arktidy do Antarktidy

017-001.jpg
redakce, Čtvrtek, 4. prosince 2008
Před čtyřmi lety se v Ruském středisku vědy a kultury v Praze poprvé sešli zájemci o cesty do polárních oblastí. Pořadatelé byli překvapeni, kolik Čechů mělo zájem o Arktidu a Antarktidu.

Před čtyřmi lety se v Ruském středisku vědy a kultury v Praze poprvé sešli zájemci o cesty do polárních oblastí. Pořadatelé byli překvapeni, kolik Čechů mělo zájem o Arktidu a Antarktidu.

Tenkrát kromě českého polárníka Miroslava Jakeše před diváky vystoupil host z Petrohradu, ředitel Muzea Arktidy a Antarktidy Viktor Bojarsky. Sympatický muž si od první chvíle získal české publikum – vždyť byl na severním pólu už třiatřicetkrát!

Promítaly se filmy, povídalo se o tom, jak se chodí či létá na pól, a bylo jasné, že zájem o toto téma je tak velký, že se v besedách musí pokračovat. V listopadu 2004 tak byla založena tradice pražských polárních měsíců. Od té doby se na pódiu Ruského střediska vědy a kultury vystřídali mnozí: autor mnoha knih o Arktidě spisovatel Stanislav Bártl, polárník Vilém Rudolf, novinář Hynek Adámek, který se zúčastnil stavby české stanice v Antarktidě, a mnoho dalších. Pokud přijdete do Ruského střediska v listopadu, určitě nebudete zklamáni. První setkání ve středu 14. 11. bude věnováno programu Třikrát nejsevernější, v rámci kterého Miroslav Jakeš navštívil nejseverněji položené městečko na světě Ny-Alesund na Špicberkách, Siorapaluk v Grónsku a také severní pól. Téma večera 28. 11. bude cesta lodí do Antarktidy. Vyprávět a promítat diapozitivy bude cestovatel Josef Prokš. Začátek je vždy v osmnáct hodin. Více informací najdete na www.moravia-contact.cz.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články