Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Nové Sedlčansko

013-000.jpg
pb, Úterý, 29. Srpen 2006
Unikátní přírodní památky, turistickou ubytovnu či občerstvovací místa - to vše na více než sto dvaceti kilometrech cyklistických stezek nabízí Sedlčansko v rámci dvou rozvojových projektů, které region realizuje za finanční podpory Středočeského kraje a EU. Sdružení obcí Sedlčanska získalo dvě významné dotace z Programu na podporu regionálních a místních služeb cestovního ruchu a realizovalo atraktivní projekty.

Unikátní přírodní památky, turistickou ubytovnu či občerstvovací místa – to vše na více než sto dvaceti kilometrech cyklistických stezek nabízí Sedlčansko v rámci dvou rozvojových projektů, které region realizuje za finanční podpory Středočeského kraje a EU. Sdružení obcí Sedlčanska získalo dvě významné dotace z Programu na podporu regionálních a místních služeb cestovního ruchu a realizovalo atraktivní projekty. V rámci projektu byla také v Petrovicích, Kamýku nad Vltavou a ve Vysokém Chlumci otevřena nová informační centra. Ve všech je bezbariérový přístup a možnost připojení na internet. Nejnákladnější součástí projektu byla rekonstrukce turistické ubytovny v Sedlčanech. Dosavadní kapacita ubytovny se z osmi lůžek zdvojnásobila a přibyl i jeden kompletně bezbariérový pokoj. „V posledním roce a půl bylo profinancováno v rámci projektu Sedlčanskem na kole 6,9 milionu korun, jejichž největší část zaplatila Evropská unie. Díky tomu tak mohly vzniknout i nové webové stránky www.sedlcanskemnakole.cz a www.sedlcansko.cz. V neposlední řadě se jedná i o naučné stezky na vrch Kalvárie a zříceninu Zvěřinec v okolí Jesenice,“ říká projektový manažer Petr Zapletal.

Projekt Sedlčansko pro cykloturistiku se zaměřuje na propagaci a komunikaci těch nejzajímavějších koutů Sedlčanska. V rámci propagace byly například nedávno slavnostně otevřeny dva tzv. Krčínovy okruhy – Křepenický a Obděnický. První znich začíná v Sedlčanech a pokračuje přes Příčovy, Dublovice, Křepenice až do Chramost, odkud je snadná cesta zpět do Sedlčan. Obděnický okruh zavede cyklisty na Petrovicko, přezdívané Kraj kamenů. „Trasy pro Krčínovy okruhy byly navrženy tak, aby je mohli projet nejen zdatní cyklisté, ale také třeba rodina s dětmi. Vedou po místních komunikacích a vyhýbají se hlavním silničním tahům,“ říká Štěpánka Barešová, tajemnice Sdružení obcí Sedlčanska a dodává: „Cyklotrasy jsou také nově opatřeny mapami a odpočívadly.“ Region nabízí i další místa, která stojí za návštěvu. Například rozhledny, kterých zde vyrostlo v poslední době hned několik: Drahoušek v Osečanech, Kuníček v Petrovicích, Onen svět u Lašovic a Veselý vrch u Mokrska.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články